A "Napoleon-hatásra" brit és amerikai kutatók figyelmeztetnek, mert az olyan termékek, mint az illatgyertyák vagy a légfrissítők többek között a rák kialakulásában is közrejátszó toxinokkal töltik meg a levegőt.
A legtöbb ember tisztában van vele, hogy a városi levegő - főleg az autók kipufogógázaival a környezetbe jutó mérgek miatt - veszélyes lehet az egészségre, ugyanakkor azt hiszik, hogyha otthon maradnak, semmi baj sem érheti őket. Ennek örömére meg is gyújtanak egy illatosított gyertyát és máris elkezdik saját szervezetük tönkretételét.

A légszennyezettség mindenkire veszélyes, különösen a kisgyermekekre, az idősekre és a legyengült szervezetű emberekre. A "benti" légszennyezettség nem kevésbé negatív hatású, ráadásul az energiaszámlákon spórolni kívánó, a lakásukat, házukat tökéletes szigeteléssel ellátó emberek kiváló táptalajt kínálnak a csendes gyilkosoknak. A szellőzésmentes szobákban ugyanis a méreganyagok koncentrációja megnőhet és folyamatosan kifejtik káros hatásukat.

"Amikor lezárjuk a házunkat, energia hatékonnyá válik, de magunkra zárjuk az összes vegyi anyagot is, amelyek károsíthatják egészségünket. Egyes ilyen kemikáliák közismert rákkeltők" - mondta Dr. Bill Wolverton, a NASA nyugalmazott kutatója, aki részt vett az ügynökség természetes otthona, a BioHome kifejlesztésében.

Nem is hinné, hányféle méreg, egészségkárosító anyag van még a legápoltabb, legbiztonságosabbnak hitt lakásban is! Járja körbe velünk együtt gondolatban Ön is az otthonát!

A légszennyezés a tüdő-, a szív- és érrendszer megbetegedésében is szerepet játszhat, s összefüggésbe hozható a diabétesz, az elhízás, a demencia, az asztma, és akár születési rendellenesség kialakulásával is, a rákról nem is beszélve.

A házon belüli légszennyezettséghez pedig hozzájárulhatnak a gázkonvektorok, a nyílt láng, a dohányzás, a bútorok és a faszerkezetek gyártása során használt anyagok, de akár a tisztálkodó és tisztítószerek is. Még a citrom és fenyőillat is, amit gyertyákban vagy a légfrissítőkben használnak, mérgező lehet.

Hiába szép és hangulatos, légzési nehézségeket okozhat az illatgyertya

A citromos illat a limonene nevű vegyi anyagból származik, ami ha egyes levegőben keringő vegyületekkel érintkezik, formaldehidet képezhet, ami pedig rákkeltő. Egy angliai kutatás szerint minden két levegőbe kerülő limonene-molekulából egy formaldehid molekula születik.

De nem ez a vegyület az egyetlen, ami problémát jelent, az illatgyertyák többnyire olyan petrolkémiai anyagokból készülnek, amelyek benzolt, ólmot és más ártalmas vegyületeket tartalmaznak. Égéskor ezek a levegőbe kerülnek, és légzési nehézséget okozhatnak.


Annak érdekében, hogy megtisztítsuk lakásunk levegőjét, több dolgot is tehetünk. Egyrészt hasznos dolog növényeket nevelni, amelyek természetes szűrőként funkcionálnak. Másrészt érdemes csak természetes anyagokat tartalmazó környezetbarát tisztítószereket vásárolni. Továbbá bármit is veszünk a lakásunkba, megéri kicsivel több pénzt is áldozni a "zöld" termékekre.

Forrás: NewsMax

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!