Bőrradír

Készítsünk pasztát három rész szódabikarbónából, egy rész vízből és egy rész zabpehelyből. Dörzsöljük át vele körkörös mozdulatokkal az egész testet, majd zuhanyozzunk le meleg vízzel.

Hajtisztító

Ha különösen sok hajformázó terméket használtunk, nehéz lehet tőle szimplán csak samponnal megszabadulni. Ilyenkor jöhet jól az, ha hajmosáskor a samponunkhoz a kezünkben egy kevés szódabikarbónát is keverünk, ami segít eltávolítani a fölösleges, hajlakkból és egyéb termékekből származó maradványokat.

Körömágypuhító

Egy kis kefét nedvesítsünk be, majd mártsuk szódabikarbónába, és körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át vele a körmöket és a körömágyat, utána öblítsük le. Három részszódabikarbónaés egy rész víz keverékével pedig az ujjakról és a kézfej bőréről távolíthatjuk el az elhalt hámsejteket hidratálás előtt.

A szódabikarbóna fogfehérítésre is alkalmas!

Bőrnyugtató

Adjunk fél csésze szódabikarbónát az esti fürdővizünkhöz, mert ez segít semlegesíteni a bőrön lévő savakat, és feloldja a rárakódott szennyeződéseket is - ráadásul nyugtatja, puhítja a bőrt, és még enyhébb mértékű napégés esetén is kiváló.

Szódabikarbóna, te csodás!

Régen csak a szódabikarbóna segített, ha súrolni, szagtalanítani vagy szépíteni kellett valamit. Manapság már tisztítószerek és kencék garmadájából választhatunk, ennek ellenére is érdemes újra felfedeznünk háztartásunk és pipereasztalunk jolly jokerét. Mi mindenre jó a szódabikarbóna?

Arcradír

Egy teáskanál mézet és egy teáskanál szódabikarbónát keverjünk össze a tenyerünkben, majd körkörös mozdulatokkal masszírozzuk az arcbőrbe. Hagyjuk fent egy percig, majd langyos vízzel öblítsük le.


Fogfehérítő

A reggeli fogmosás előtt szórjunk egy kis szódabikarbónát a tenyerünkbe, majd mártsuk bele a megnedvesített fogkefénket, és sikáljuk át vele a fogainkat, majd utána mossuk meg a szokott módon.

Forrás: prevention.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!