Száműzik az antibiotikumos csirkehúst
A közelmúltban jelentette be a Pizza Hut gyorsétteremlánc, hogy 2022-re megszünteti az antibiotikumokkal szennyezett állatokból származó csirkehúsok felhasználását amerikai éttermeiben - írja a reuters.com nyomán az Agrárszektor.
Mi az az antibiotikumos csirke?
6 élelmiszer, amiből megéri organikusat venni című cikkünkből kiderül, hogy a nagyüzemi csirketartást látva számos embernek elmegy az étvágya és lemond a csirkéről; nem véletlenül. A csirketáp tele van ugyanis vegyszerekkel, fémekkel, gyógyszerekkel, akár más csirkékkel. A témáról a linkre kattintva olvashat bővebben.
A cég ezzel a bejelentésével olyan versenytársaihoz csatlakozott, mint például a McDonald's, ahol már 2016 óta nem használnak antibiotikummal kezelt csirkehúst, de ilyen a KFC étteremlánc is.
Hatalmas veszélyt jelent, hogy túl sok antibiotikum van a húsban
A kritikák szerint komoly humánegészségügyi kockázatot jelenthetnek az antibiotikummal kezelt húsok, mert a túlzott gyógyszerhasználattal egyre jobban növekszik az kialakulásának esélye. Vagyis egy idő után a kórokozók ellenállóvá válhatnak az antibiotikumokkal szemben. Ez pedig azt eredményezheti, hogy bizonyos baktériumok kezelésére nem lesz már hatásos gyógyszer.
Kiderült, miért világít kéken a csirkehús
2018. január 5-én számoltunk be róla, hogy meglehetősen talányos dolog történt szilveszterkor Győr-Moson-Sopron megyében: egy ikrényi férfi arra lett figyelmes, hogy a konyhapultján hagyott nyers csirkemell kékes fénnyel kezdett el világítani. Az esetről a linkre kattintva olvashat bővebben.