Nem árt például tudni, hogy minden nyuszi személyisége más. Köztük is vannak félénkebbek, csendesebbek, de aktívabbak, pörgősebbek is, éppen ezért érdemes az állattal eltölteni némi időt, mielőtt hazavisszük, hogy rájöjjünk, passzol-e az életmódunkhoz. Egy megfelelően tartott és gondozott állat akár 12 évig, vagy még tovább is elélhet, ezt is érdemes számításbe venni, hiszen ennyi időn át kell gondoznunk, tisztán tartanunk, etetnünk, és rendszeresen orvoshoz hordanunk.

Személyiségünktől függ, milyen állatot tartunk - részletek!

A legtöbb nyúl új környezetben először inkább elbújik, és rosszul tűri, ha megpróbálják felvenni, éppen ezért türelemre van szükségük, hogy megszokják a helyet, illetve a gazdit, gazdikat, akiknek azt is meg kell tanulniuk, hogy óvatosan, gyengéden nyúljanak hozzájuk. A hátsó lábakat mindig meg kell támasztani, tartani, ha felvesszük őket. A nyulak növényevők, és nagyon fontos, hogy mindig álljon rendelkezésükre elég olyan táp, amellyel koptathatják a fogaikat. Nem mindegy az sem, hogy mit esznek, az sem, hogy mennyit, és a táplálásnál az életkorukat is figyelembe kell venni. Ezzel kapcsolatban mindig kérjük ki az állatorvos tanácsát, és pontosan tartsuk is be őket.

 
Türelemre van szükségük, hogy megszokják a helyet

A nyúl kaphat sárga és sötétzöld leveles zöldeket, salátaleveleket, répazöldet, kelt, káposztát, bazsalikomot, búzafüvet, kelmbimbót és borsóhéjat is. A gyümölcsfogyasztását kis mennyiségekre kell korlátozni, de egy kevés almát, körtét, szilvát, barackot, bogyós gyümölcsöt kaphatnak. Répából sem ehetnek túl sokat, mivel sok benne a cukor - egyes állatoknál ez emésztési gondokat okozhat. Emellett természetesen kaphatnak speciálisan nyulaknak kifejlesztett tápot is. Minden nap szükségük van friss vízre is.

Fontos a nyúlbiztos környezet, és a rendszeres orvosi ellenőrzés

Az, ha a nyulak megeszik a puha székletüket, amelyet általában korán reggel, vagy késő éjjel ürítenek, nem abnormális, mivel fontos vitaminok és tápanyagok vannak benne. Általánosságban nagyon tiszta állatok, nem szükséges fürdetni őket. A ketrecük tisztán tartása nagyon fontos, az almot naponta, a ketrecet hetente kell tisztítani. Az angóranyulakat hetente egyszer meg kell fésülni a hosszú szőrük miatt, illetve néhány havonta le kell vágni a nyuszik körmét is.

 

Fontos, hogy rendszeresen engedjük ki őket a ketrecből, mivel mozgásra van szükségük, hogy ne hízzanak el, és megfelelő legyen az emésztésük. Azokat a helyeket, amikhez hozzáférnek, tegyük "nyúlbiztossá" és sose hagyjuk őket magukra nyitott ketrecajtóval - már csak azért sem, mert mindent megrágnak, amihez csak hozzáférnek. Sose hagyjuk együtt őket felügyelet nélkül más állatokkal, kutyával, macskával, rágcsálóval, mert sérülés lehet a vége.

Arra is figyeljünk, hogy könnyen túlhevülnek, a tappancsaik és a hasuk pedig érzékeny a hidegre. Akárcsak minden háziállatnak, a nyulaknak is rendszeres orvosi ellenőrzésre van szükségük, a nőstény nyulakat pedig 3 éves koruk után érdemes ivartalaníttatni, mivel az ivaros nőstények 70-80 százaléka általában méhrákos lesz.

Forrás: vetstreet.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!