Ha extrém módon kimerültek is vagyunk: pajzsmirigy-alulműködés
A pajzsmirigy alulműködése különösen a nőket érinti gyakran. A viszonylag hirtelen hízás mellé ilyenkor alacsony energiaszint, kimerültség, száraz bőr, hajhullás, székrekedés is társulhat, mivel a betegség miatt lelassul az anyagcsere.
Pajzsmirigyzavar: gyanús jelek
A pajzsmirigyzavarok külső tünetei olykor elég árulkodóak ahhoz, hogy egy jó orvosban már ránézésre is felmerüljön a gyanú, hogy a szerv nem működik megfelelően. De vajon miféle jelek terelhetik a szakemberek figyelmét a pajzsmirigyre? Kattintson!
Ha a menzesz is abnormális: PCOS
A policisztás ovárium szindróma nevű endokrin-kórképben szenvedők szervezetében felborul az ösztrogén és a tesztoszteron egyensúlya, aminek számos kellemetlen következménye lehet. A hízás mellett rendszertelen menzesz, arcszőrzet-növekedés és migrén is kísérheti.
A hirtelen súlynövekedés mögött számos ok állHa sokat is stresszelünk: depresszió vagy szorongás
A krónikus stressz miatt szervezetünk túl sok adrenalint, illetve kortizolt termelhet, és ezeknek a hormonoknak a nem megfelelő arányú termelődése is okozhat hízást. A konstans szorongás, rossz hangulat mellett alvászavarokat, krónikus fáradtságot is tapasztalhatunk ilyenkor.
Ha a 40-es éveinkben vagyunk: perimenopauza
A rendszeres menzesz és amenstruációmegszűnése, vagyis a menopauza közötti átmenet számos hormonális és egyéb változással jár, amely már a negyvenes években elkezdődik. Ilyenkor az ösztrogénszint össze-vissza csökken, illetve emelkedik, ami súlynövekedést okozhat. Ha a hízás mellett rendszertelen menzeszt, hőhullámokat, hangulatingadozást, libidóvesztést is tapasztalunk, akkor valószínűleg ez lehet az ok.
Ha új gyógyszerünk van: mellékhatás
Ha valamilyen új gyógyszer szedése után tapasztaljuk a hízást, akkor könnyen lehet, hogy a szer mellékhatásával van dolgunk. Ez különösen antidepresszánsok esetében gyakori.
Forrás: womenshealthmag.com