Az egyik legrosszabb például, amit a szemünkkel tehetünk, hogy bizonyos kozmetikai termékeket, például a szemceruzát vagy a szempillaspirált túl sokáig használunk. Valójában ezeket legfeljebb 3 havonta cserélni kellene, mivel számos baktérium telepszik meg, illetve szaporodik el a felszínükön.
Ezek a leggyakoribb szembetegségek tünetei
A látás zavarának, a szem fájdalmának és gyulladásának oka lehet a szem ártalmatlan elfáradása, de az is előfordulhat, hogy a tünetek súlyos szembetegséget jeleznek. Kattintson a részletekért!
A szemcseppet és a napszemüveget jól válogassuk meg!
A szem egészségét táplálkozásunk is nagy mértékben befolyásolja. Ha például valakinek krónikusan magas az inzulinszintje - mert például túl sok gyors felszívódású szénhidrátot, finomított gabonafélét eszik -, akkor romolhat a látása is. Emellett az A-vitaminban szegény táplálkozás is látásromlást okozhat. Talán elsőre kevesen látják az összefüggést, de a megfelelő mennyiségű napi folyadékbevitel és a szemek egészsége között is van kapcsolat. Ha ugyanis a szervezetünk dehidratált, a könnytermelés is lecsökken, ami azt jelenti, hogy nem sikerül elég nedvesen tartani a szemgolyókat. A kiszáradt szemek pedig sokkal védtelenebbek a különféle baktériumok és egyéb kórokozók ellen.
Az UV-szűrővel ellátott napszemüveg rendszeres viselése is nagyon fontosAzt a hibát se kövessük el, hogy nyakló nélkül használjuk a gyógyszertárakban kapható, recept nélkül is megvásárolható szemcseppeket. Ha hozzászokunk, egyre többre lesz szükségünk, ráadásul lehet, hogy az átmeneti komfortérzet, amelyet a szemcsepp okoz, csupán arra jó, hogy elfedjen valami komolyabb problémát. Ha tartósan gond van a szemünkkel - legyen ez akár csak egy hétköznapinak tűnő szemszárazság -, akkor menjünk vele inkább orvoshoz.
Az UV-szűrővel ellátott napszemüveg rendszeres viselése is nagyon fontos - hogy a miénk ilyen-e, arról mindenképpen győződjünk meg valamelyik közeli optikában. A szemet minden évszakban védeni kell a káros sugaraktól, nemcsak nyáron, hanem ősszel, télen és tavasszal se süllyesszük a szekrény mélyére a napszemüveget. A napi 7-9 óraalváspedig a szemeink egészsége szempontjából is kulcsfontosságú. Ha ez többször is elmarad, homályos látást, tikkelést fogunk tapasztalni, nem beszélve a szemünk alatt megjelenő táskákról és karikákról.
A szem dörzsölése sokak rossz szokása, különösen gyakori fáradtság és stressz esetén. Ezzel két baj is van. Egyrészt a legtöbben már öntudatlanul csinálják, és még véletlenül sem mosnak kezet előtte, ami számos kórokozó szembe jutását megkönnyíti. Emellett az erős nyomással, dörzsöléssel könnyen összezúzhatjuk a szemben lévő apró ereket, hosszú távon pedig a szaruhártyánkat is deformálhatjuk.
Forrás: brightside.me