Kortyolgassunk almalevet vagy levest!
A frissen facsart almalé, illetve a tápláló hús- vagy csontleves segít szervezetünknek visszapótolni a hasmenés közben elveszített vitaminokat és ásványi anyagokat. Kerüljük a citrusféléket, az ananászt, a paradicsomot, illetve az ezekből készült leveket, mert irritálhatják az egyébként is gyulladásban lévő beleket. Apró kortyokat igyunk, és próbáljunk meg félóránként elfogyasztani egy kis pohárkával.
A gyógyító alma
Az ókori egyiptomiak után a görögök és a rómaiak az étkezést így jelezték: ab ovo usque ad mala, a tojástól az almáig. Az étkezést tehát almával fejezzük be. Vajon miért? Kattintson!
Főzzünk narancshéjteát!
Hagyományos házi italt készíthetünk hasmenés ellen narancshéjból, amely serkenti az emésztést. Fontos, hogy mindig organikus termesztésű narancsot használjunk, mert a hagyományos termesztésű héjában vegyszerek lehetnek. Hámozzunk meg egy gyümölcsöt, és a héjat vágjuk apróra, majd öntsük fel forró vízzel. Fedjük le, és hagyjuk állni, amíg ki nem hűl. Szűrjük le, és egy kevés mézzel édesítve kortyolgassuk el.
Együnk rizst üresen!
A sima főtt rizs remek hasfogó. Együnk belőle kis adagokat üresen, legfeljebb egy kevés sóval ízesítve, amíg el nem múlik a hasmenés.
Igyunk kamillateát!
A kamillatea nemcsak az idegeket segít megnyugtatni, hanem a gyomrot és a beleket is. Enyhíti a görcsöket, csökkenti a gyulladást, így krónikus hasmenés esetén remek gyógyital.
A kamillatea az idegek mellett a gyomrot is nyugtatjaMéz
Bizonyos kultúrákban a mézet hasmenés ellen is használják. Keverjünk el négy evőkanál mézet forró vízben, hagyjuk kihűlni, majd igyuk meg. Nagyon édes, de hatásos.
Ecetes víz
Ha bakteriálisfertőzésáll hasmenésünk hátterében, akkor az almaecetes víz segíthet a problémán, mivel antibakteriális hatású. A benne található pektin pedig segít oldani a hasi görcsöket.
Forrás: rd.com