Tele van értékes tápanyagokkal
Egy evőkanál lenmagban 37 kalória található, emellett pedig 1,3 gramm fehérje, 2 gramm szénhidrát és 2 gramm rost. Bőven tartalmaz értékes zsírokat, B-vitamint, folsavat, kalciumot, vasat, magnéziumot, foszfort és káliumot is. Omega-3 zsírsavban szintén gazdag, így jót tesz a szív- és érrendszernek és az agyműködésnek is, valamint segít felvenni a szervezetnek a harcot a gyulladásos folyamatokkal szemben.
Segíthet a rákmegelőzésben
Hogyan képződnek szervezetünkben a szabad gyökök? Mi a szerepük? Részletek itt.
Több kutatás is bizonyítja, hogy a lenmag antioxidánstartalmának köszönhetően segít a szervezetnek harcolni a szabad gyökök ellen, és rákmegelőző hatású. Különösen igaz ez a mellrákra és a prosztatarákra, de más rákfajták esetében is hatékony lehet.
Magas a rosttartalma
Ha nem működik jól az emésztésünk, érdemes lefekvés előtt, illetve felkelés után egy kanál vízzel, joghurttal vagy gyümölcslével elkevert lenmagot elfogyasztani. Magas rosttartalma miatt ugyanis javítja az emésztést, emellett pedig a vércukor és a koleszterin szintjének szabályozásában is segítséget nyújt, ráadásul még a szívünk egészségének is nagyon jót tesz.
A lenmag változatosan fogyasztható, ráadásul egészségünkre is jótékony hatással vanJó minőségű fehérjét tartalmaz
A lenmag nagyszerű növényi fehérjeforrás, és sok benne az arginin nevű aminosav is. Fehérjetartalma révén támogatja az immunrendszert, ráadásul még gombaölő hatása is van. Vegetáriánusok és vegánok étrendjébe mindenképpen érdemes beépíteni, mert a húsfogyasztás elmaradásával keletkező fehérjehiány pótlására is kiválóan alkalmas.
Segíthet csökkenteni az étvágyat
Ha valaki hajlamos az étkezések között nassolásra, akkor érdemes beépítenie a lenmagot az étrendjébe. Egy tanulmány szerint napi 25 gramm lenmag elfogyasztásával csökkenhetjük az étvágyunkat, ezáltal megakadályozhatjuk, hogy túlegyük magunkat. A magok éhségcsökkentő hatása elsősorban magas rosttartalmuknak köszönhető.
Sokoldalúan felhasználható
A lenmagot süthetjük kenyerekbe, süteményékbe, de akár még fasírtba is. Megszórhatjuk vele a salátánkat, keverhetjük smoothie-ba, turmixba, vagy éppen a reggeli zabkásánkba vagy joghurtunkba.
Forrás: authoritynutrition.com