Stroke
Kutatások szerint a rendszeres migrénnel küzdők közül különösen a 35 és 45 év közötti nőkre nézve magasabb a stroke kockázata. Éppen ezért nekik érdemes kerülniük minden olyan dolgot, amely növeli a vérrögök kialakulásának esélyét, többek között például afogamzásgátlótabletták szedését és a dohányzást is.
A migrénnel küzdők bizonyos betegségekre is hajlamosabbakFibromyalgia
Az állandó fizikai fájdalommal járó fibromyalgiában szenvedők közel fele egyúttal rendszeresen tapasztal migrénes rohamokat is a kutatások szerint. Az összefüggés okai egyelőre nem ismertek pontosan, de valószínű, hogy a két betegség gyökere hasonló lehet, amely azzal függhet össze, hogy a szervezet valami miatt nem tudja megfelelően kontrollálni a fájdalomérzetet.
Így zajlik le a migrén - részletekért kattintson!
Depresszió
A migrén gyakrabban jelentkezik olyanoknál, akik depressziósak, illetve bipoláris zavarban szenvednek. Minél gyakoribbak a migrénes rohamok valakinél, annál nagyobb esélye van arra, hogy depressziós is legyen. Ilyen esetekben különösen fontos, hogy az érintettek eleget aludjanak, rendszeresen sportoljanak, illetve legalább napi 20 percet töltsenek a szabad levegőn.
Szorongás
A krónikus migrénben szenvedők csaknem felének a szorongással is meg kell küzdenie. Szakértők szerint ennek az egyik oka, hogy migrénnel élni nem könnyű, a folyamatosfélelema következő rohamtól pedig egy idő után szorongás kialakulásához vezethet.
Parkinson-kór
Ha a migrénes rohamokat aura (villanások, lebegő fényfoltok észlelése) is kíséri, az csaknem megduplázza a Parkinson-kór kialakulásának esélyét. Ez különösen a középkorúak esetében igaz. Bár a migrénes rohamok okát a mai napig kutatják, szakértők úgy vélik, hogy a dopaminháztartás zavaraihoz is köze lehet.
Forrás: prevention.com