Megnő az inzulinszintünk
Már egy héttel a rendszeres sport abbahagyása után csökken a szervezetünk inzulinérzékenysége, amit érzékelve testünk válaszként fokozni kezdi az inzulin termelését. A magas inzulinszint zsírraktározáshoz, az étvágy növekedéséhez vezethet, későbbiekben pedig a mozgáshiánnyal kombinálva növeli a szívbetegségek,elhízásés cukorbetegég kockázatát.
Javítja a koleszterinszintet, segít, hogy megtartsuk vagy elérjük a szív terhelésének szempontjából optimális testsúlyt, hozzájárul a vérerek rugalmasságának és átjárhatóságának megőrzéséhez. Milyen hatással van még a mozgás a szívünkre? Részletekért kattintson!
Csökken az izomtömegünk, nő a a testzsír szintünk
Egy hét semmittevés után az izomtömegünk csökkenni kezd. A sportmentes élet negatív hatással lesz az anyagcserénkre, a zsírégetés helyett szervezetünk a raktározásra helyezi a hangsúlyt.
A sportmentes élet negatív hatással lesz az anyagcserénkreMagasabb lesz a vérnyomásunk
Az edzésmentes napokon a vérnyomásunk magasabb, mint azokon a napokon, amiket mozgással töltünk. Ha hosszútávon inaktívak vagyunk, a mozgásszegény életmód hatására megnő a kockázata a a szív- és érrendszeri betegségeknek, a szívrohamnak és a stroke-nak.
Stresszesebbek leszünk
A sportolás a stressz káros hatásaitól is védi a szervezetünket. Ha egy hetet tétlenül töltünk, szervezetünk már kevésbé hatékonyan fogja kezelni a stresszt ennek hatására hamarabb uralkodik majd el rajunk a kimerültség érzése és gyakrabban törhet ránk szorongás.
A szexuális életünk is megsínyli
A testmozgás növeli a libidót, ebből kifolyólag pedig hiánya negatív hatással van a szexuális vágyra. Ráadásul pedig mivel testmozgás híján sokkal könnyebben elhatalmasodik rajtunk a stressz, még kedvünk sem le ráhangolódni az összebújásra.
Forrás: care2.com