Az Oncompass Medicine egy diagnosztikai központ, ahol nem kezelik, hanem diagnosztizálják, majd "útba igazítják" a pácienseket. Ahhoz azonban, hogy minden betegnek megtalálják a legoptimálisabb, személyre szabott terápiát, az érintetteknek egy konzultációs folyamaton kell átesniük.

"Nagyon sokan úgy jelentkeznek hozzánk, hogy nem akarnak semmilyen információról tudni, csak minél gyorsabban a kezeléshez szeretnének jutni. Ez azonban nem így megy. Ahhoz, hogy felmérjük, miben és hogyan tudunk segíteni a betegeknek egy szakmai szűrésre van szükség" - magyarázza dr. Bánki Endre az Oncompass Medicine operatív igazgatója.

Az érintetteknek egy konzultációs folyamaton kell átesniük

Ez a szűrés a többi között egy kétszer negyven percet magában foglaló szakmai konzultációból áll, amely során a beteg pontosan megértheti, miben tudnak neki majd a szakemberek segíteni. A konzultáció során egy orvos átnézi a beteg leleteit, hogy kiderüljön, szakmailag indokolt lehet-e esetében a célzott terápia használata, válaszol az esetleges kérdésekre, és azt is felméri, hogy mely diagnosztikai panel vizsgálatára lehet szükség. A daganatos megbetegedéseket ugyanis minden esetben valamilyen génmutáció okoz, ezen mutációk felderítéséhez pedig molekuláris diagnosztikára van szükség.

Ezután a betegnek egy ötéves, komplett precíziós onkológiai programot állítanak össze. Magyarán, ha szükséges, biztosítanak még öt évet a terápiák időzítésére. Hiszen megeshet, hogy egy bizonyos terápiát nem kaphat meg azonnal a beteg, csak bizonyos egyéb vizsgálatok vagy kezelések után. Az ötéves kifutási idő alatt a betegeknek egy dedikált kapcsolattartót, dedikált orvosszakértőt biztosítanak, folyamatosan nyomon követik a klinikai vizsgálatok alakulását, amikről értesítik is az érintettet és minden terápiaváltásnál frissítik az eredményeket, egyeztetve a kezelőorvossal.

A személyre szabott terápiák a rákgyógyítás egyik leghatékonyabb és a legnagyobb újdonságnak számító kezelési típusai. Ilyen személyre szabott, célzott terápiákból pedig már Magyarországon sincs hiány. Részletek!

A konzultáció után következhet a molekuláris diagnosztika, amely során kiderítik, hogy a betegnél milyen génmutáció okozza a daganatos megbetegedést. Ha pedig megvan a génhiba, akkor az is kiderül, milyen terápia való rá, mit várhat a beteg a kezeléstől és elindulhat annak a megszervezése. Az Oncompass ugyanis a terápia konkrét megszervezésében is segítőként közreműködik. Ha szükséges például egyedi kérelmet írnak a biztosítónak, ha a betegnek olyan hatóanyagra lenne szüksége, ami nem automatikusan finanszírozott. De ha a betegnek olyan gyógyszerre van szüksége, amely jelenleg is fejlesztés alatt áll egy klinikai vizsgálatban, akkor az Oncompass azt is leszervezi, hogy az érintett részt vehessen a vizsgálatban.


Ahhoz, hogy egy beteg igénybe tudja venni az Oncompass szolgáltatásait, három kritériumnak kell megfelelni. Három kérdés van: van-e a betegnek szövettani mintája, amiből tudnak dolgozni; az egészségi állapota kielégítő-e; és az anyagi feltételek fennállnak-e. Ha a finanszírozással a betegnek problémái lennének, akkor az Oncompass olyan szűkített koncepciót is tud javasolni, ahol a molekuláris diagnosztika során kevesebb gént vizsgálnak meg, vagy megpróbálnak neki az állami rendszerben megoldást találni. Az állami egészségügyben is lehet ugyanis olyan néhány gént vizsgáló tesztet elvégeztetni, ami segíthet az érintettnek, sőt egy szűk körben már sokgénes vizsgálatok is elérhetők.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!