Röviden arról van szó, hogy a betegségben szenvedők vércukorszintje magasabb a normálisnál, amit hiperglikémiának is nevezünk.

Mi kell a cukorbetegség kialakulásához?

A 2-es típusú diabéteszt több tényező összessége okozhatja, úgymint túlsúlyosság, elégtelen mennyiségű fizikai aktivitás, örökölt hajlam, terhességi cukorbetegség és policisztás ovárium szindróma. A 45 fölöttieknél nagyobb a betegség kialakulásának kockázata.

Töltse ki a tesztet, hogy kiderüljön, Önt érinti-e a cukorbetegség!

A cukorbetegség kialakulását több tényező is befolyásolhatja

Nem inzulinhiányos állapotot jelent

Ellentétben az 1-es típusú cukorbetegséggel, amikor a szervezet nem termel elegendő inzulint, a 2-es változatnál a szervezet nem megfelelően használja fel azt. Túlzott mennyiségű cukor bevitelénél a hasnyálmirigy extra mennyiségű inzulint termel, de mivel erre nem képes sokáig, leállítja az inzulintermelést. Ekkor megugrik avércukorszint- ezt nevezzük inzulinrezisztenciának.

Az inzulinrezisztencia nem csak a túl sok cukor miatt alakulhat ki

A túlzásba vitt cukorfogyasztás valóban egészségtelen - mindenféle gyors felszívódású szénhidrát túlzásba vitele elősegítheti az állapot kialakulását. Emellett számít az is, hogy ki hány éves, mennyire él aktív életet, milyen a genetikája, vagy hogy esetleg éppen várandós-e.

A családi hajlam hatásai legyőzhetők

Ha valakinek a családjában volt már cukorbeteg, az valóban növeli a betegség kialakulásának kockázatát, de megfelelő életmóddal és megelőzéssel ezek a kockázatok a minimálisra csökkenthetők.

Nem csak a túlsúlyosaknál alakul ki cukorbetegség

Ez sem igaz - a túlsúly valóban plusz kockázatot jelent, de fontos tudni, hogy a 2-es típusú diabétesz bármilyen korú, nemű és alkatú embereknél kialakulhat, ha túl sok cukrot és gyors felszívódású szénhidrátot fogyasztanak.

Jelek, hogy cukorbeteg, csak nem tud róla

2018. március 28-án számoltunk be arról, hogy a The Centers of Disease Control and Prevention nevű szervezet adatai szerint a cukorbetegségben szenvedő mintegy 30 millió ember majd 25 százaléka nincs tisztában az állapotával. A kezeletlen cukorbetegség komoly szövődményeket tud okozni, így mindenképpen forduljunk orvoshoz, ha az alábbi tüneteket tapasztaljuk magunkon.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!