A tengervízben található só nem közönséges nátrium-klorid (NaCl), azaz kősó - számos egyéb összetevőt is tartalmaz. A tengervíz sója a többi között biztosítja a bőrünk számára legfontosabb ionokat - mint például nátriumot, káliumot, magnéziumot, kloridot, szulfátot és foszfátot. Ezek együttes hatásának köszönhetően javul a bőrünk sejtjeinek anyagcseréje, nő az oxigénellátottságuk. De az ásványi anyagok nem csak a bőrünknek tesznek jót: jobb mentális közérzetet eredményeznek, valamint a tengerek vize jótékony hatással van a migrénre is.

Miként hat a tengervíz a bőrünkre?

  • A tengervíz segít visszaállítani a bőr természetes pH-értékét, így egyes bőrbetegségek (példáulpattanásvagy ekcéma) esetén a tengerparti fürdőzés segíthet a tünetek enyhítésében.
  • Hámlasztó hatása is van, a tengervízben könnyen leválik a nagyon erősen tapadó elhalt hámréteg is.
  • A vízben található ásványi anyagok és nyomelemek hatására a bőr hatékonyan regenerálódik, és lelassulnak az az öregedési folyamatok.
  • Egyik legismertebb hatása pedig, hogy kitűnő fertőtlenítő, ezért is lehet jótékony hatása a pattanásos, gyulladt bőrre.

Jó tudni

A tengeri só nem csak a bőrünkkel képes csodát művelni, hanem a légzőszervi megbetegedések tünetein is enyhíteni tud. Jótékonyan hat a többi között az allergiás és asztmás tünetekre, melynek oka, hogy a tengeri sós levegő természetes módon csökkenti a nyálkahártya gyulladását, kitisztítja a légutakat, emellett gyorsítja a felgyülemlett váladék kiürülését és eltávolítását.

Nem árt vigyázni!

Súlyosabb bőrgyulladás vagy kisebesedett tünetek esetén jobb, ha kerüljük a tengervizes fürdőzést, hiszen ilyen esetben akár irritálhatja is a bőrünket. És azt sem szabad elfelejteni, hogy a túlzásba vitt tengeri fürdőzés erősen száríthatja a bőrt.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!