Az időérzék elvesztése

Hogyan kezelhető az Alzheimer-kór? Részletek itt.

AzAlzheimer-kóra memória működési zavaraival is jár, emiatt pedig az időérzékünket is elveszíthetjük. Emellett elfelejthetünk fontos dátumokat, illetve nehézségekbe ütközhetünk jövőbeli események megtervezésénél. Gyakori még az eltévedés, a tájékozódási képesség elvesztése is.

Elvesztett érdeklődés

Szintén fontos tünet lehet, ha hirtelen elveszítjük az érdeklődésünket olyan tevékenységek, hobbik iránt, amelyeket korábban kifejezetten kedveltünk. Egy kutatás szerint a mentális hanyatlással küzdőknél jelentkező apátia súlyosbíthatja az Alzheimer-kórt.

Az Alzheimer-kór kapcsán fellépő kóros feledékenység akár 40-50 éves kor körül is jelentkezhet

Látászavarok

Több kutatás is összefüggést fedezett fel az Alzheimer-kór és a látásromlás között. Általában a színek, a kontrasztok, a távolság és a mélység vizuális érzékelésével akadnak problémák. Persze ilyenkor sem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, gyakran előfordul, hogy csupán a korral járó természetes látásromlásról van szó.

Révedés a semmibe

Az Alzheimer-kór a kognitív funkciók változásával jár, emiatt előfordulhat, hogy a beteg nehezen hív elő különféle ismereteket, emlékeket. Nem ritka, hogy akár perceken át mered másokra vagy tárgyakra anélkül, hogy egyetlen szót is szólna.


Feledékenység

Bárkivel előfordulhat, hogy néha-néha nem a megszokott helyükre teszi vissza a dolgokat. Ha azonban állandóvá válik, hogy mindent szanaszét hagyunk, majd nem találjuk például a kulcsunkat vagy a telefonunkat, az is lehet az Alzheimer-kór jele. Tünet lehet továbbá a személyes higiénia feltűnő leromlása, szennyes ruhák viselése, a korábbinál ritkább, gondatlanabb tisztálkodás.

Forrás: care2.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!