Túlzott gyomorsav-termelődés
A kellemetlen panaszt reflux is okozhatja. Fekvő helyzetben ugyanis könnyen visszajuthat a gyomorsav a nyelőcsőbe, vagy a garatba, ahol aztán köhögést okoz. Enyhíthetünk panaszainkon, ha lefekvés előtt néhány órával már nem eszünk semmit, és ha vacsorára könnyű ételeket fogyasztunk. De az is hasznos lehet, ha magasabb párnán alszunk, megemelve kicsit a fejünket.
Garatfali váladékcsorgás
A felső légúti fertőzések (gégegyulladás, légcsőhurut, arcüreggyulladás) esetén is jelentkezhet éjszakai köhögés. Ennek oka, hogy fekvés közben az orrváladék a garat felé távozik, ami pedig köhögésre ingerelhet. A váladékcsorgást és ezzel együtt a köhögést úgy lehet megszüntetni, ha a kiváltó okot, azaz a felső légúti fertőzést kezeljük.
Allergia
Az éjszakai köhögést allergia is okozhatja. Ha fennáll az allergia gyanúja érdemes allergiavizsgálattal kideríteni, hiszen a megfelelő kezeléssel megszüntethetők a tünetek.
A köhögés olyan reflex, amely segít megtisztítani a légutakat az idegen, és az irritáló anyagoktól. 19 tipp köhögéscsillapításra
Asztma
Azasztmaegyik kezdeti tünete az elhúzódó köhögés. A megfelelő kezelés érdekében fontos, hogy orvoshoz forduljunk és diagnosztizálásra kerüljön a betegség.
Túl száraz levegő
A túl száraz levegő irritálhatja a nyálkahártyát, ami köhögést okozhat. Az ideális páratartalom 40-60 százalék között található, ha ennél alacsonyabb, akkor érdemes párásító készüléket beszerezni.
Mikor forduljunk orvoshoz?
Fontos tudni, hogy a köhögést akár súlyos betegségek is okozhatják, mint például bronchitis, tüdőgyulladás, COPD vagy tüdőrák, éppen ezért a panaszt semmiféleképpen nem szabad elbagatellizálni. Ha pedig az elhúzódó panaszokkal olyan egyéb tüneti s járnak, mint például magas láz, akkor fontos, hogy minél hamarabb forduljunk orvoshoz.