Együnk több gombát
A gombaféléknek több kutatás szerint is gyulladáscsökkentő hatása van, emiatt az izomfájdalmak enyhítésében is hatékonyak lehetnek. A gombákban található poliszacharidok csökkentik a gyulladást, ezáltal segítenek az izmok gyorsabb regenerálódásában.
Legyen hosszabb a levezetés
Hogyan alakul ki az izomláz? Részletek itt.
Ha hosszabb időt szánunk sportolás után a levezetésre, nyújtásra, azzal megelőzhetjük, hogy az izmaink fájni kezdjenek. Kutatások igazolják, hogy ilyenkor az izmok vérellátottsága javul, kevesebb tejsav gyülemlik fel bennünk, így sokkal enyhébb izomlázra számíthatunk.
A masszázs enyhíti az izomfájdalmakat, illetve gyorsítja a regenerálódástIgyunk cseresznyelevet
A cseresznye, illetve a cseresznyelé számos kutatás szerint csökkenti az izomlázat, egyben meggyorsítja az izmok regenerálódását. Nem véletlen, hogy élsportolók, hosszútávfutók számára is gyakran ajánlják roboráló italként.
Masszíroztassunk
A masszázs szintén sokat segíthet a fájó izmokon - egy 2012-es tanulmány szerint csökkenti a citokinek kibocsátását, amelyek az izomlázat is kiváltó gyulladásokat okozzák. Emellett stimulálja a sejteket, amelyek így gyorsabban regenerálódnak.
Hideg-meleg borogatás
Egy 2015-ben készül tanulmány szerint 20 perc hideg, majd 20 perc meleg borogatás az izmokra nemcsak a sejtkárosodást gátolja meg, hanem a sejtek regenerálódását is felgyorsítja. Ezzel a módszerrel enyhíthető az izmok fájdalma, illetve azizomlázis sokkal gyengébb lesz, még komolyabb fizikai igénybevételt követően is.
Forrás: menshealth.com