A birsalma a rózsafélék családjába tartozik, a Kaukázus környékén őshonos. Világszerte 40-50 birsfajtát is termesztenek, Magyarországon 10-15 fajta található meg.
Segíti az emésztést, méregtelenítést
Gazdag pektinben, mely csökkenti a bélgyulladást, valamint szabályozza a vércukor- és koleszterinszintet, és lassítja annak felszívódását. Kevés cukrot tartalmaz. Nyákoldó hatású, természetes pektinekben gazdag.Sárga színének köszönhetően elősegíti az emésztést, a szervezet méregtelenítését, erősíti az immunrendszert. Ha a téli időszakban fáradtak vagy lehangoltak vagyunk, a sárga szín segít felfrissülni. A népi gyógyászatban magjait köhögéscsillapításra is használják. Krémjearanyérellen hatásos. Ezen kívül kiváló A-, B1-, B2-, B3- és E-vitamin-forrás, és gazdag ásványi anyagokban (réz, vas, kálium, foszfor) is.
A legfinomabb almabor
A birsalma kissé savanykás, fanyar ízű gyümölcs, leggyakrabban főzve, kompótként vagy birsalmasajtba téve fogyasztjuk. Egyesek szerint a legfinomabb almabor készíthető belőle, de a birspálinka is kedvelt az ínyencek körében. Érdemes azonban időnként nyersen is falatozni belőle, hiszen igazi C-vitamin-raktár.A birsalma vitaminokban és tápanyagban gazdag
1 csábító birsalmás finomság
Mézes birsalma
Elkészítési idő: 90-120 percHozzávalók 4 személyre:
- 4 nagyobb, érett, hibátlan birsalma
- 5 dkg vaj kis kockákra vágva
- 8 teáskanál méz
A sütőt melegítsük elő 200 °C-ra. A birsalma héját laposan mossuk - és ha kell, dörzsöljük is meg, hogy a piheszerű szőröcskék lejöjjenek róla. Majd egészben állítsuk egy kisebb tepsibe, és süssük kb. 1 órát. Amikor már nem tűzforró, hosszában vágjuk ketté, és vegyük ki a magházát. Dobjunk mindegyik mélyedésbe egy kis vajdarabot, és csurgassunk rá egy kanál mézet. Ezután tegyük vissza a sütőbe, és süssük teljesen puhára. Melegen tálaljuk, ízlés szerint vaníliafagylaltot is adhatunk hozzá.
❤ ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!