Vízkő ellen
Citromlével eltávolíthatjuk a kemény víz okozta lerakódásokat a csapokról, zuhanyrózsákról, és a szappanmaradványokat is szépen feloldja savtartalmának köszönhetően. Egy félve vágott citromra szórjunk egy kis szódabikarbónát, és ezzel dörzsöljük át vízköves felületeket.
Mosogatáshoz
Vegyszermentes és antibakteriális, emellett rendkívül hatékony házi mosogatószer készíthető citromlé, víz, só és némi ecet keverékéből. Ha ilyet használunk, biztosak lehetünk benne, hogy nem jutnak a szervezetünkbe toxikus anyagok a tányérokról, edényekről és evőeszközökről.
Mosószerként, konyhai tisztítószerként is használható a citromMosáshoz
Fehérítésre és folteltávolításra egyaránt használhatunk citromlevet. Ha fehéríteni szeretnénk, karikázzunk fel két-három citromot, tegyük egy fazék vízbe, és forraljuk fel, majd áztassuk ebbe a vízbe az elszürkült ruhaneműket, konyharuhákat egy órára, utána pedig mossuk ki őket a megszokott módon.
Télen teába tesszük, nyáron limonádét készítünk belőle, és jó néhány étel elengedhetetlen összetevője, ízesítője. Azt is mindenki tudja, hogy sok benne a C-vitamin. De mire használhatjuk még a citromot? Az alábbi cikkünkből kiderül!
Konyhai tisztításhoz
A friss citromlével remekül tisztíthatjuk a vágódeszkákat is, mert elpusztítja a szalmonella- és E.coli baktériumokat. Egy félbe vágott citromot mártsunk sóba, és ezzel dörzsöljük át a deszkákat. Hagyjuk állni öt percig, majd öblítsük le.
Csempetisztításhoz
A penészt és egyéb lerakódásokat is remekül eltávolíthatjuk citrommal, ha a fürdőszobai csempék tisztításánál vetjük be. Egy fél citrom vágott felére szórjunk sót vagy szódabikarbónát, és ezzel dörzsöljük át alaposan a tisztítandó felületet.