A természeti katasztrófák idején általában több lány fogan, mint fiú. Fukuda Miszao és munkatársai, a Japánban lévő M&K Orvostudományi Intézet kutatói kimutatták, hogy az 1995-ös kobei, a 2011-es, Japán keleti partvidékét, illetve a 2016-os Kumamoto prefektúrát érintő földrengések után 9 hónappal a fiú újszülöttek aránya 6-14 százalékkal csökkent. Mindennek oka, hogy a fiú magzatok rosszabbul viselik a környezeti stresszt - írja az index.hu.

A fiú magzatok rosszabbul viselik a környezeti stresszt

Annak pontos oka azonban még nem ismert, hogy ez a stressz milyen mechanizmusok által hat a megtermékenyítéskor, illetve a várandósság idején. Kutatók szerint elképzelhető, hogy az Y-kromoszómát hordozó (fiút eredményező) spermiumok, illetve a fiú embriók érzékenyebbek a környezeti megpróbáltatásokra, azaz a környezeti stresszre.

Az egyik legmelegebb év volt 2018 - részletek!

A környezeti stressz alatt nem a jól ismert pszichikai stressz értjük, hanem minden negatív hatású külső tényezőt. A stressz pedig már a megszületés előtt is hat a fejlődő szervezetre, és a kiszámíthatatlan külső tényezők, illetve a hideg klíma nem kedvez a fiú magzatoknak. Azt gondolhatnánk, hogy a globális felmelegedés majd kedvez nekik, és arányuk nőni fog az újszülöttek között, csakhogy a helyzet korántsem ilyen egyszerű. Az időjárás ugyanis a klímaváltozással kiszámíthatatlanabbá válik, gyakoribbak lesznek a szélsőséges éghajlati események, ez pedig a stresszt jobban tűrő lányok malmára hajtja a vizet.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!