Gyümölcslé
A boltok polcain sorakozó dobozos gyümölcslevekben nagyon sok a cukor, ami nem tesz jót a gyerekek szénhidrát-anyagcseréjének. A gyümölcsöket inkább jól megmosva, nyersen kínáljuk nekik, illetve alkalmanként frissen facsart gyümölcslével is itathatjuk őket.
Ásványvíz vagy gyümölcslé: melyik jobb?
A nyárias meleg beköszöntével nagyobb figyelmet kell fordítani szervezetünk folyadékszükségletének biztosítására. Egy friss felmérés adatai szerint bár egyre tudatosabban választunk italokat, sokszor mégis az ár alapján döntünk. Kattintson a részletekért!
Gyümölcsjoghurtok
Szintén igen magas cukortartalmúak általában, emellett sok bennük a zsír és az üres kalória, ami hozzájárulhat a gyermekkori elhízás kialakulásához. Ha joghurtot adnánk a gyereknek, akkor inkább natúr változat legyen, amelybe keverjünk friss gyümölcsöket, kókuszpelyhet, mandulát.
Gabonapehely
Kevés rost, de annál több cukor - sajnos ez igaz a boltokban kapható reggelizőpelyhek nagy részére, emiatt még az étvágyat sem csillapítják. Helyette adjunk inkább házi zabkását gyümölcsökkel, dióval, mandulával, mogyoróval, kakaóval, fahéjjal ízesítve, mert sokkal egészségesebb.
A reggelizőpelyhek nagy részében sok a cukorMéz
A két év alatti gyermekeknek semmiképp se adjunk mézet, mert amellett, hogy allergiás reakciót válthat ki, néha olyan baktériumokat is tartalmaz, amelyek botulizmust okozhatnak.
Szőlő
A szőlő, bár sok benne a vitamin és az ásványi anyag, nagyon kis gyerekeknek mégsem ajánlott, mivel rágás nélkül nyelhetik le a szemeket, és rossz esetben fulladni kezdhetnek tőle. Emellett a gyerekek számára nehéz megemészteni - inkább banánnal kínáljuk őket.
Tejes turmixok
Ha házon kívül étkezünk, ne rendeljünk a gyereknek tejes shake-eket, mivel szinte mindenhol teletömik őket cukorral, és a zsírtartalmuk is igencsak magas. Fontos, hogy már kicsi korban figyeljünk arra, hogy a gyerekünk mennyi cukrot, édességet eszik, és igyekezzünk mértéktartásra nevelni őket a csokoládéval, süteménnyel, cukorkákkal kapcsolatban.
Forrás: brightside.me