Gyakori éjszakai vizelési inger

Ha többször is felébredünk éjjel, mert vécére kell mennünk, az többek között annak a jele is lehet, hogy annyi alkoholt fogyasztunk, amennyit a szervezetünk már nem bír megfelelően feldolgozni. A kiválasztott vizelet mennyiségét egy hormon szabályozza: minél több van ebből a szervezetünkben, annál kisebb a kiválasztott vizelet mennyisége, és annál kevésbé kell vécére mennünk.
Mennyit pisilünk egy nap? Egyáltalán nem mindegy
azonban ennek a hormonnak a szintje lecsökken, vagyis a szerveztünk több vizeletet termel. Ha valaki rendszeresen nagyobb mennyiségű alkoholt fogyaszt, akkor a kiválasztott vizelet mennyisége is megnő.

Száraz szemek

Másnapok

Bár az idősebbek ezt valószínűleg már saját bőrükön is tapasztalták, mostanra tudományosan is sikerült bizonyítani, hogy a kor előrehaladtával a másnapok is egyre jobban fájnak. De miért is? Kattintson a részletekért, és tudja meg a választ!

Az alkohol hatására a szemeink sokkal szárazabbak lehetnek, különösen reggel, ébredés után. Az alkoholnak ugyanis ismert a vízhajtó hatása, de az kevésbé, hogy a könny összetételét is befolyásolja.
Egy 2012-es, az Ophthalmology című szaklapban megjelent kutatásból kiderült, hogy a több alkoholt fogyasztó embereknek több száraz folt volt a szemén másnap reggel, mint azoknak, akik nem ittak. Ha tehát gyakran ébredünk száraz, irritált szemekkel, gondolkozzunk el azon, nem változtattunk-e mostanában az alkoholfogyasztási szokásainkon.

Változó széklet

is jelzés lehet arra, hogy mostanában túl sokat iszunk. Egyrészt, a székletünk jóval lazább lehet, vagy többször lehet hasmenésünk, a szervezetünk ugyanis nem szívja fel az elfogyasztott folyadékot, így az kiürül a szervezetünkből. A másik figyelmeztető jel a vízben lebegő, különösen bűzös széklet. Ez ugyanis arra utalhat, hogy a szervezetünk nem képes megfelelően lebontani a zsírt - például azért, mert a májunk az elfogyasztott alkohol feldolgozásával van elfoglalva.

Sárgásabb bőr

A sárgaság gyakran éppen csak változtat a bőrünk árnyalatán, talán csak annyira, hogy egy kicsit lebarnultabbnak tűnünk tőle. Az alkohol ugyanis egy idő után károsíthatja a máj sejtjeit, és ahogy a szövetek igyekeznek meggyógyítani önmagukat, hegek keletkezhetnek a májon. Ez pedig ahhoz vezet, hogy a máj már nem képes elvégezni méregtelenítő funkcióját, így a méreganyagok, például a sárgaságot okozó bilirubin felhalmozódhatnak a szervezetben.
A szemfehérjét is érdemes figyelni: sárgás árnyalata a máj károsodására utalhat (mely akár a túlzott alkoholfogyasztás miatt is kialakulhat).

Fogászati problémák

A sárgás, elszíneződött fogak, melyek egyre érzékenyebbé válnak, illetve az,ha több a lyukas fogunk vagy éppen ki kell cseréltetni a töméseinket, az is utalhat arra, hogy az alkoholfogyasztási szokásainkat felül kell vizsgálni. Az alkohol ugyanis nemcsak elszínezheti a fogakat, de a savassága és a cukortartalma miatt károsíthatja a fogzománcot és gyorsíthatja a fogszuvasodást is.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!