Vérszegénység
A vérszegénység olyankor alakul ki, mikor nincs elég egészséges vörösvérsejt a testben ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű oxigént szállítson. Emiatt kimerültek, fáradtak, szédelgősek lehetünk, és légszomj is kialakulhat, emellett a kezeinket is folyamatosan hidegnek érezhetjük.
Számos ok állhat a háttérben, ha valaki folyton fázikPajzsmirigy-alulműködés
Ha a pajzsmirigyünk nem termel elegendőt bizonyos hormonokból, akkor az különösen fázóssá tehet. Emellett olyan tüneteket tapasztalhatunk még, mint az ízületi fájdalom, a székrekedés, a bőrszárazság és a súlynövekedés.
Ha pajzsmirigyünk túl kevés hormont termel, akkor pajzsmirigy-alulműködésről beszélünk. Ennek a problémának több jele is lehet, és többek között az alábbi tünetekből ismerhetjük fel.
Raynaud - kór
A Raynaud-kórral küzdőknél a kéz erei extrém módon reagálnak a hidegre és a stresszre, néhány perctől egy óráig tartó időszakon át összeszűkülnek, és korlátozzák a vérellátást. Ennek hatására az ujjak elzsibbadhatnak, és zsibbadni kezdenek. A véráramlás élénkülésével együtt bizsergés, akárfájdalomis jelentkezhet. A szövetkárosodás megelőzésére gyógyszeres kezelésre lehet szükség.
Veseprobléma
A cukorbetegség és amagas vérnyomásgyakran okoz vesebetegséget. Ha a méreganyagok felhalmozódnak a szervben, és nem tudja megfelelően ellátni a feladatát, az számos problémát okozhat a szervezetben, például lecsökkentheti a testhőmérsékletet is.
2-es típusú cukorbetegség
Gyakran jár együtt vérszegénységgel, veseproblémákkal, de a keringést is károsíthatja, amelyek mind hatással lehetnek a szervezet hőszabályozására.
Anorexia
Ha tartósan elégtelen kalóriabevitel miatt a szervezetünk zsírtartaléka egy bizonyos százalék alá csökken, akkor állandósul a fázékonyság, és a kezek, lábak folyamatosan hidegek lesznek. A tartósan túl alacsony testsúly, illetve testzsírszázalék akár életveszélyes is lehet.
Forrás: webmd.com