Felelősség
Ha van valaki, akinek megígértük, hogy csatlakozunk hozzá, akkor sokkal kevésbé vagyunk hajlamosak elsinkófálni az edzéseket még a legszürkébb, leghidegebb reggeleken is. Kutatások is igazolják, hogy a párban vagy csapatban sportolók sokkal ritkábban hagyják abba a mozgást, és az edzésterveket is komolyabban veszik.
Rendszeresség
Ha van futópartnerünk, akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy rendszeresen fogunk mozogni. Akármi legyen is célunk a mozgással - akár fogyás, akár állóképességünk növelése -, a rendszeresség elengedhetetlen.
Motiváció
Van, akit a társaság, van, akit a versengés, van, akit a csapatszellem miatt motivál, ha nem kell egyedül futnia. Egy biztos: ha látjuk, hogy mások az orrunk előtt igyekeznek, hogy kihozzák magukból a legtöbbet és a legjobbat, akkor jó eséllyel példát fogunk venni róluk.
Ha nem találjuk a motivációnkat, keressünk edzőpartnert!Változatosság
Akik egyedül futnak, általában ugyanazon az útvonalon, ugyanolyan sebességgel, ugyanolyan távokat futnak, sőt sokan még ugyanazt a zenét is hallgatják. Ha valaki mással edzünk, akkor nagyobb eséllyel fogunk új útvonalakat kipróbálni, és próbálunk egymáshoz alkalmazkodni, ami a tempóban is variálási lehetőséget jelent - ezek miatt pedig sokkal kisebb az esély arra, hogy egyszer csak ráununk a futásra.
Az edzés furcsa mellékhatásai
Az izomláz, az izzadtság és a testszag teljesen normális az edzések után, de arról senki sem szólt előre, hogy a viszketés, a könnyezés meg a telefújt zsebkendők is azok lennének. (Pedig azok.) Alábbi listánkban az edzések kevéssé ismert - de teljesen természetes - velejáróit járjuk körbe.
Bajtársiasság
Akár egy baráttal, akár a párunkkal járunk futni, biztosan jó hatással lesz a kapcsolatunkra - ha segítünk egymásnak leküzdeni a mélypontokat, és biztatjuk a másikat, akkor ez erősíti a kötődést, és szilárdítja a kapcsolatot.
Forrás: rodalewellness.com