Alváshiány
Átlagban egy felnőttnek 7-9 órányi alvásra van szüksége naponta. Ha az alvással töltött órák száma lecsökken, az számos módon hathat a szervezet állapotára, és befolyásolja azt is, hogy hogyan dolgozzuk fel az érzelmeket. Ilyenkor az apróságokra is sokkal érzelmesebben reagálhatunk.
Az alváshiány veszélyei
Egy átlagos felnőttnek napi 7-9 óra alvásra van szüksége. Persze nem csupán a pihenés mennyisége számít, hanem minősége is legalább annyira fontos. Kattintson!
Stressz és kiégés
A stresszes életmód is okozhatja azt, hogy sokszor elsírjuk magunkat. Ilyenkor a szervezetünk egyszerűen sírással próbálja csökkenteni a feszültséget. Ha a sok sírás mellé fáradtság, fejfájás, emésztési gondok, egyéb testi fájdalmak is társulnak, akkor lassítanunk és lazítanunk kell.
Premenstruációs szindróma
Hangulatingadozás, farkaséhség, a mell duzzadása, fájdalma - ezek a PMS klasszikus tünetei, amik mellé egyeseknél fokozott sírásigény, ingerlékenység, melankóliára való hajlam is társulhat a menzeszt megelőző napokban. Ezeket a tüneteket a szervezetben ilyenkor lezajló hormonális változások okozzák.
A stressz és amenzeszmellett több más dolog is sírásra késztethetPerimenopauza és menopauza
A klimaxoló, vagy klimax előtt álló nők szervezetében szintén számos hormonális változás megy végbe. Ezeknek több kellemetlen tünete is lehet, amelyek közül az egyik a hangulatingadozás, a melankólia, és a gyakori sírásra való hajlam, ami mellé szorongás, enyhe depresszió is társulhat.
B12-hiány
A B12-vitaminnak fontos szerepe van abban, hogy a vérsejtjeink és az idegsejtjeink megfelelően működjenek. A vitamin hiánya rosszkedvet, depresszióra való hajlamot, apátiát, ingerlékenységet is okozhat, és azt is, hogy sokkal gyakrabban sírunk a megszokottnál. A vitamin pótlására együnk több húst, tojást, kagylót, halat és tejterméket, de átmenetileg táplálékkiegészítő formájában is szedhetjük.
Forrás: curejoy.com