Túl sok mosogatószert használunk
Ha a mosogatónk úgy néz ki, mint egy kád, amit teletöltöttek habfürdővel, akkor egészen biztos, hogy túladagoltuk a tisztítószert - nehéz leöblíteni, és nyomot is hagyhat az edényeken. Érdemes arra is figyelni, hogy milyen összetevőket tartalmaz a mosogatószerünk - kerüljük azt, amiben klór, triklozán illetve egyéb erős fertőtlenítő szerek vannak.
Túl sok vizet használunk
A vízpazarlás egyik legjobb ellenszere, ha mosogatógépet használunk - egy gépi mosogatás alatt körülbelül nyolcadannyi víz fogy, mint egy kézinél. A legkevésbé takarékos megoldás az, ha folyó vízzel mosogatunk - ilyenkor érdemes speciális, víztakarékos fejet tenni a csapra.
Szivacsot használunk
A sokak által használt mosogatószivacsokon szaporodnak el legjobban a baktériumok. Higiénikusabb megoldás természetes anyagból készült mosogatórongyot használni, amelyet naponta kitisztítunk, és hagyunk a levegőn megszáradni.
Nem a legjobb, ha szivaccsal mosogatunkNem takarítjuk ki a mosogatót
Ha piszkos mosogatóban mosogatunk, amit nem takarítunk és fertőtlenítünk ki rendszeresen, akkor hiába is várjuk, hogy az edényeink, evőeszközeink tiszták legyenek. Hasonló a helyzet a mosogatógépekkel - mindkettőt érdemes időről időre kitisztítani, erre a célra akár a sima ecet is megfelel.
Mit ne tegyünk soha mosogatógépbe?
Sokak életét könnyíti meg a mosogatógép, de most összegyűjtöttük azokat a konyhai eszközöket, amiket jobb, ha mégsem tesszük bele. A részletekért kattintson!
Túlpakoljuk a mosogatógépet
Ha túl sok edényt teszünk a gépbe, akkor egészen biztos, hogy nem lesznek elég tiszták, mikor kivesszük őket, és azzal is számolnunk kell, hogy mosogatószer-maradványokat, ételmaradékot találunk rajtuk.
Forrás: prevention.com