Hogyan óvjuk egészségünket kánikula idején? Részletek itt.

A munkaidőkeretben (például 12 órás beosztásban) dolgozók esetében azt javasolják hőségriasztás idejére a munkaadóknak, hogy ütemezzék át a munka-pihenési rendet, valamint az érintett dolgozók számára alakítsanak ki gyakoribb és hosszabb pihenőidőket. Figyelni kell a munkavállalók cseréjére is, hogy felváltva, rövid ideig tartózkodjanak a tűző napon, illetve arra, hogy 11 és 15 óra között lehetőség szerint hűvösebb, árnyékos helyen dolgozzanak.

A munkaadók kötelessége, hogy hőség idején is biztonságban dolgozzanak a munkavállalók

A munkavédelmi oktatás alatt fel kell készíteni a dolgozókat, hogy képesek legyenek felismerni és kezelni a hőség okozta túlzott igénybevétel és a hőguta tüneteit. Fontos, hogy a dolgozók odafigyeljenek egymásra: bármilyen egészségi állapotukkal összefüggő panasz, rosszullét esetén, valamint sérülésnél azonnal hagyják abba a munkát és igényeljék a munkahelyi elsősegélynyújtást vagy orvosi ellátást. Legyen mindig mobiltelefon a munkaterületen arra az esetre, ha esetleg segítséget kell hívni.


Felmerülő kérdés esetén a 06 80 204 292 zöld számon ingyenesen elérhető a munkavédelmi főosztály által működtetett, telefonos munkavédelmi tanácsadó szolgálat. A szervezet a munkáltatóknak, a munkavállalóknak és az érdekképviseleti szerveknek egyaránt tájékoztatást nyújt a munkavédelemmel összefüggő jogosultságokról és kötelezettségekről.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!