A hagyományos hummusz csicseriborsóból, olívaolajból, tahiniből (szezámpasztából), citromléből, fokhagymából és fűszerekből készül, ezért sok benne a vitamin és az ásványi anyag, például a kalcium, a folsav és a magnézium.
Csicseriborsó: remek rost- és vitaminforrás
A hüvelyesek közül a babfélék fogyasztása igencsak elterjedt hazánkban, ám a szintén ehhez a családhoz tartozó csicseriborsóról ugyanez már nem mondható el. Íme, néhány fontos szempont, miért is érdemes enni belőle - kattintson!
Emellett az összetevők segítenek stabilizálni a vércukorszintet és csökkenteni a szívbetegség kialakulásának esélyét. A hummuszban van egészséges zsiradék, fehérje és rost is, ezért az étvágyat is hatékonyan csillapítja és kordában tartja. Ezzel segít megakadályozni, hogy túlegyük magunkat, egyúttal hozzájárul az egészséges testsúly fenntartásához is.
Így fogyasszuk a hummuszt!
A tradicionális hummusz alapjául szolgáló csicseriborsó a többi hüvelyeshez hasonlóan remek rost- és fehérjeforrás, de azért arra ne számítsunk, hogy kizárólag hummuszfogyasztással be tudjuk vinni a szervezetünkbe a szükséges napi mennyiséget. Két evőkanál hummuszban 2 grammfehérjeés 1 gramm rost található, míg a napi átlagos javasolt fehérjebevitel 50, a rostbevitel pedig 25-35 gramm. Emellett a csicseriborsó nem teljes értékű fehérjeforrás, tehát nincs meg benne minden olyan esszenciális aminosav, amelyet például a húsok, halak, tejtermékek és a tojás tartalmaz.
A hummuszban egészséges zsiradék, fehérje és rost is megtalálhatóEmellett relatíve magas a kalóriatartalma is: két evőkanálnyi körülbelül 70 kalóriát tartalmaz. A legjobb, ha előre kiadagoljuk magunknak, és nyers zöldségeket, répát, karalábét, zellert, paprikát mártogatunk bele, nem pedig pitát, pirítóst vagy chipset. Húsok, halak mellé köretként is adhatjuk.
Forrás: time.com