A koplalás már csak azért sem jó ötlet, mert minél kevesebbet eszünk és minél több mindent vonunk meg magunktól, annál többet gondolunk majd az evésre, és annál nagyobb az esélye annak, hogy végül egy ponton megingunk, és nem tudjuk magunkat tartani a terveinkhez.

Tudatos választás

Sokan nem is gondolják, milyen sok plusz kalóriától kímélik meg magukat már csak azzal, hogy saját készítésű ételt esznek a kifőzdékben vásárolt vagy házhoz rendelt készételek, gyorsételek vagy fagyasztott készételek helyett. A házilag készített ételek nemcsak olcsóbbak, de egészségesebbek is, illetve az összetevők és az adagok felett is nagyobb kontrollunk van.

Az éhezés helyett inkább apróbb változásokkal próbáljunk meg lefogyni! Forrás: 123rf

Az is jó ötlet lehet, ha néhány kedvenc ételünk helyett megpróbálunk hasonlóan finom, viszont kalóriaszegényebb és egészségesebb alternatívát választani. Bolt gyümölcsjoghurt helyett (amiben általában nagyon sok a cukor) inkább vegyünk natúr görög joghurtot, és keverjünk bele valamilyen édesebb ízű gyümölcsöt.

Búcsú a lekvártól és a csipsztől

Lekvár helyett együnk inkább házilag készített gyümölcspépet! Ezt úgy készíthetjük el, hogy valamilyen bogyós gyümölcsöt - ami akár fagyasztott is lehet - villával összetörünk, és esetleg egy pici mézet vagy édesítőt adunk hozzá. Így akár 11 gramm cukrot is megspórolhatunk. Agavészirup helyett válasszunk juharszirupot - utóbbiban ugyanis kevesebb a fruktóz és több az antioxidáns.


Burgonyacsipsz helyett rágcsáljunk inkább házilag készített pattogatott kukoricát az esti sorozatnézéshez. Kevesebb benne a kalória, a zsír, és a szénhidrát is. A hamburgert pedig - bár ez a rajongóknak elsőre talán halálos bűnnek hangzik - kérhetjük "pucéran", azaz zsömle vagy buci nélkül is. Ezzel akár 18-20 gramm gyors felszívódású szénhidrátot és számos kalóriát megspórolhatunk - a burgerben úgyis a hús a lényeg, nem igaz?

A méret a lényeg?

Nagyon fontos, hogy azt is megtanuljuk, miből mekkora számít egy adagnak. Ne dőljünk be a közösségi oldalakon látható gusztusos fotóknak, és ne hagyatkozzunk a szemmértékünkre.

Vannak, akik már azzal képesek megszabadulni néhány kilótól, hogy minden esznek, amit korábban is, egyszerűen csak pontosabban kimérik az adagokat, és bizonyos ételekből kisebb mennyiséget visznek be, mint korábban.

Afogyókúragyakori buktatói

Fogyni egyébként sem egyszerű dolog, de ha nem ismerjük, hogyan működik a testünk, akkor még nehezebb. Éppen ezért fontos, hogy tisztában legyünk a leggyakoribb diétás tévhitekkel, amelyek közül sok még mindig tartja magát a köztudatban.

Testünk és pénztárcánk is jól jár

Sokak számára az egyik ok, amiért nehezen térnek át az egészségesebb étkezésre, az, hogy nincs feltétlenül pénzük megfizetni a friss zöldségeket, gyümölcsöket. Nekik jó hír, hogy a gyorsfagyasztott változatoknak is pontosan ugyanolyan jó a tápértéke, és gyakran olcsóbbak is, mint a frissek.

Szintén pénzt, és kalóriát sprólhatunk azzal, ha nem ruházunk be a bioboltokban, egészséges ételeket áruló helyeken kapható proteinszeletekre, fehérjegolyókra: együnk inkább egy főtt tojást. Ebben jóval kevesebb a kalória, olcsóbb, és egy tojással 6.3 gramm fehérjét vihetünk a szervezetünkbe.

Forrás: brightside.me


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!