Hatékonyabb lesz az edzés
Tévhit vagy valóság, hogy az alkohol elpusztítja az agysejteket? Részletek itt.
Az alkoholban nagyon sok a kalória, amelyet nagyon sok energiába kerül elégetni, így az ivás szabotálhatja a diétánkat. Ráadásul kutatások szerint az alkoholfogyasztás negatív hatással van az izmok fejlődésére, valamint lassítja az edzések utáni regenerálódást. Fogyni is könnyebb, ha nem iszunk: azoknál, akik rendszeresen nyúlnak a pohár után, már önmagában az ital elhagyása is látványos változást hozhat.
Szebb lesz a bőrünk alkohol nélkül
Minél hosszabb ideig kerüljük az alkoholt, annál tisztábbnak és hidratáltabbnak tűnik majd a bőrünk. Az alkohol ugyanis vízhajtó hatású, folyadékot von el a bőrsejtektől, mi több, az egész szervezetet dehidratálja. Ráadásul a májra is rossz hatással van, így ez a szerv kevésbé lesz hatékony a méregtelenítésben. Az alkohol elhagyása javulást hozhat olyan bőrbetegségek esetén, mint a korpásodás, a rosacea és az ekcéma.
Az alkohol hosszú távon rendkívül kártékony a szervezet számáraJobb lesz a kedvünk, ha nem iszunk
Az alkohol befolyásolja a központi idegrendszer működését, és még ha átmenetileg javul is tőle a hangulatunk, ez nem marad így hosszú távon. Az alkoholfogyasztást számos tanulmány kapcsolta már össze a szorongás és a depresszió kialakulásával.
Energikusabbak leszünk pia nélkül
Az alkohol akadályozza a pihentető alvást. Bár először könnyebben elalszunk tőle, végül hamarabb fogunk felébredni, mint ha nem ittunk volna. Ráadásul a rendszeres italozás hatására a szervezet hozzászokik az alkoholhoz, így nyugtató, álmosító hatása is egyre csökken. Ha azonban felhagyunk az alkoholfogyasztással, szervezetünk és cirkadián ritmusunk visszaáll a normál kerékvágásba.
Csökken a rák kockázata
Az alkoholfogyasztás számos ráktípus kialakulásában rizikófaktornak számít. Minél többet iszunk, annál nagyobb a kockázata, hogy megbetegszünk. Ha azonban nemet mondunk az alkoholra, szép lassan csökkenni kezd a rák kialakulásának esélye.
Forrás: care2.com