Az allergia bőrteszt a leggyorsabb, legolcsóbb és legpontosabb módja, hogy ki-ki megtudja mire allergiás, és milyen súlyosan, függetlenül attól, hogy az penész, fű pollen, vagy bármi más. Ez a teszt különböző allergén anyagok mintáival való apró szúrásokkal történő reagáltatást jelent az alkaron, az orvos pedig 15-20 perc múltán a bőr elváltozásaiból, duzzanatából, kipirulásából csalánkiütések megjelenéséből megállapíthatja az adott allergénre adott immunreakció erősségét.

Próbáljuk meg megelőzni az allergiás tünetek kialakulását (fotó: iStock)

Pollenjelentés

Ha szeretné tudni éppen milyen allergének vannak a levegőben, kattintson a mindig frissülő pollenjelentésünkre!

Gyógyszerekkel ugyan enyhíthetők a tünetek, de ezek szedéséről minden eseten konzultálni kell a kezelőorvossal. Ismert gyógyszerek a nem szedatív antihisztaminok, amelyeket reggelente érdemes beszedni. Ha az orr eldugul, akkor hasznos lehet a sós nazális öblítés vagy orális nyálkahártya-összehúzó pirula (ha nincs az érintettnek magas vérnyomása). Ha nem javulnak a tünetek, akkor feltétlenül személyesen is el kell menni az orvosi rendelésre.

A szénanátha nem feltétlenül kellemetlen, mégsem ártatlan tünetegyüttes, mert krónikussá válhat. Ha nem kezelik, akár allergiás asztmává is fejlődhet. Érdemes ezért megelőző intézkedéseket tenni. Például figyelni a pollenjelentést, és ha nagy az allergének jelenlétének veszélye, az ablak elé húzott sűrű szövésű függöny mellett ajánlatos szellőztetni, az autó pollenszűrőjét pedig rendszeresen cserélni kell.


Ha lehetséges, a szálló por elkerülése érdekében hasznos gyakrabban locsolni a kertet és a ház környékét. Végső esetben a szabad levegőn levegőszűrő maszkot viselni. Ez utóbbi a nagyvárosok szennyezett levegőjében még fontosabb, mert a légszennyezés szintén kiválthat allergiás reakciókat.

Forrás: WebMD


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!