Ízületi betegségek
Az Arthritis and Rheumatism nevű szaklapban publikált tanulmány szerint azok, akiknek a gyűrűsujja hosszabb a mutatóujjuknál, hajlamosabbak lehetnek az arthritiszre. Ez a nők esetében háromszoros esélyt jelent.
Parkinson-kór
Mire jelentkeznek a tünetek, a Parkinson-kóros betegek már az érintett agysejtjeik négyötödét is elveszítik. Részletek itt.
Ha észrevesszük észre, hogy megváltozik a kézírásunk, akkor ez a Parkinson-kór korai tünete lehet. Ugyanez a helyzet a kézremegéssel, különösen, ha kezeink attól függetlenül remegnek, hogy éppen használjuk-e őket vagy sem. Persze, nem kell azonnal pánikba esni, mert a tünetek mögött sok más dolog is állhat, de orvossal mindenképpen érdemes beszélni.
Kezeink akár krónikus betegségekre is felhívhatják a figyelmetSzívproblémák
Árulkodó lehet az is, hogy milyen erősen tudjuk ökölbe szorítani a kezünket. A gyenge szorítás például a szívbetegségek kialakulásának megemelkedett rizikójáról árulkodik. Az is jelzés lehet, ha ujjbegyeink, ujjhegyeink vastagok, duzzadtak, körmeink pedig olyanok, mintha "lebegnének", azaz úgy tűnik, mintha bármikor leválhatnának ujjhegyünkről.
Májbetegségek
Ha tenyerünk gyakran vörös, vagy gyakran látunk rajta vörös foltokat, akkor arra utalhat, hogy a májunk nincs a legjobb állapotban. Itt is fontos tudni, hogy a tünetet más is okozhatja, szóval, ne essünk pánikba, inkább forduljunk orvoshoz minél hamarabb.
Pajzsmirigy-alulműködés
A duzzadt ujjak és az ízületi fájdalmak pajzsmirigyproblémákat jelezhetnek, amelyeknek bizonyos esetekben ínhüvelygyulladás is lehet a kísérő tünete. Hogy tényleg baj van-e ezzel a szervünkkel, arról orvosi vizsgálattal bizonyosodhatunk meg.
Forrás: care2.com