Váltson ön is életmódot!

A HáziPatika.com 2017 áprilisában elindította Életmódváltók programját, amely hat héten át lépésről lépésre nyújt támogatást a regisztrálóknak egy egészségesebb és kiegyensúlyozottabb életmód kialakításában. A felhasználók számára ingyenesen elérhető program tartalmát orvosokból, dietetikusokból, pszichológusokból és edzőkből álló szakértői csapat állította össze. Az eletmodvaltok.com internetes címen elérhető, valamint Android és iOS rendszerű okostelefonokra applikációként is letölthető programhoz egy gyors regisztrációval lehet csatlakozni.

"Sok időbe telt, mire rájöttem: annak ellenére, hogy írok róla, én nem élek egészségesen, sőt. Néhány éve elkezdtem halat enni, elhagytam a tehéntejet és a fehérlisztet, megtanultam főzni, és heti 4-5 alkalommal sportoltam is. Mostanra viszont elengedtem magam, újra ellustultam, több pékséget látok belülről, mint edzőtermet" - fogalmazott önkritikusan a program kezdete előtt Hamedl Andrea. Munkatársával, Szuda Sándorral közösen vágtak bele az életmódváltásba. Szakértőként Bodon Judit, a NoSalty dietetikusa és Kiss Gergely személyi edző segítette őket az egészséges étrendi és sportolási szokások rutinszerű elsajátításában.

Andinak és Sanyinak Kiss Gergely személyi edző segített a rendszeres testmozgás kialakításában

Hullámvölgyek és hullámhegyek

A program három hónapja során több olyan buktató is előjött, amely bárkinek nehézséget okozhat, aki szeretné maga mögött hagyni korábbi egészségtelen életvitelét. Sanyi például kénytelen volt felismerni, hogy egy hamburger közel sem számít ideális vacsorának, illetve hogy mit is jelent, amikor egy életmódváltó megpróbál ellenállni egy lakodalom kulináris élvezeteinek. Eközben Andi a húsvéti terített asztal és egy alattomos csokinyúl láttán bizonytalanodott el, később pedig felismerte, hogy az addig követett mozgásformákban valójában nem lelte igazán örömét, ami alapjaiban ásta alá a motivációját. "Az edzőterem jó, de órákon át a gépek közt cirkulálni korántsem egyszerű, és nem is megy bárkinek. Számomra például borzasztóan unalmas volt, monoton és hosszadalmas" - árulta el egyik májusi beszámolójában.

A két életmódváltó újságíró a program előrehaladtával egyre könnyebben kezelte az egészsége érdekében meghozott, eleinte talán nehézkesnek tűnő változásokat. Andi rákattant a futásra, meglepetten döbbent rá, hogy egy balatoni sajtos-tejfölös lángos teljes elfogyasztása is tortúrává válhat kiegyensúlyozott táplálkozás mellett, nem mellesleg a szupermarketben vásárolva felismerte, hogy általában véve mennyire szabálytalanul, kontrollálatlanul és rendszertelenül étkezünk a hétköznapokban. Sanyi a fekvenyomásban találta meg a kellemes és hasznos jelleg keresztmetszetét, és örömmel konstatálta, amint elhízott státuszból a túlsúlyos kategóriába lépett át, a reggelizési szokásai átalakításával pedig másfél kilogramm cukortól szabadult meg három hónap alatt.

Szakértői szemmel

"Nagyon megdicsérem őket, mert tényleg példamutató a munkájuk, újabb ékes bizonyítéka annak, hogy megfelelő motivációval, fegyelemmel, kitartással és természetesen megfelelő végzettséggel rendelkező szakértő támogatásával hétköznapi módon, csodaszerek és csodaporok nélkül is lehet sikeres a fogyásunk" - fogalmazott a programra előzetesen kijelölt időszak végeztével Bodon Judit.

"Sanyi választott: öröm ránézni, sokkal egészségesebb kiadása lett korábbi önmagának, és a 3 hónapos életmódváltás végeztével sem szeretné abbahagyni a mozgást: megy tovább ezen az úton, ami kezdetben ugyan nehéz volt, de időközben a sport öröm és kikapcsolódás lett számára, a napi rutin nélkülözhetetlen része. Andival az utolsó teszt során megbeszéltük, hogy addig megy, míg meg nem leli a saját sportját. Életmódváltása sikeres volt, mert mostanra az étkezéseit rutinosan és rendszerben kezeli, sokkal tudatosabb vásárló lett, és a mozgás pozitív élettani hatásai is érvényesültek nála" - vont mérleget ugyanakkor Kiss Gergely.

A két szerkesztő hetente publikált beszámolóit az életmódváltás során szerzett tapasztalataikról ide kattintva böngészheti.

A helyes életmód jelentősége

Dr. Babai László, az életmódorvoslás hazai meghonosítója korábban a vele készült interjúban elmondta, hogy a civilizációs betegségek nyolcvan százaléka életmód miatti okokra vezethető vissza. A daganatok átlagosan 40 százalékáért például a túlsúly tehető felelőssé, miközben a magyar lakosság több mint fele, mintegy öt és félmillió ember túlsúlyos vagy elhízott. "Tudományosan igazolt, hogy sokrétű életmódtényezőkkel megelőzhető és gyógyítható számos betegségcsoport, például a 2-es típusú cukorbetegség, a magasvérnyomás-betegség, illetve számos mozgásszervi megbetegedés" - hangsúlyozta a szakember.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!