Minél több, annál jobb?
A dermatológusok szerint napi egyszeri zuhanyzás bőven elegendő, sőt, ez a szám az ideális. Ráadásul ekcéma esetén nem javasolt öt percnél több időt eltölteni a tus alatt. Bár a forró víz jóleső érzést nyújthat, ugyanakkor csökkentheti a bőr nedvességtartalmát, így érdemes óvatosabban bánni a piros csappal Mi több, alig több mint öt perc alatt a 49 Celsius foknál melegebb hőmérséklet akár harmadfokú égési sérülést is okozhat! Így a legoptimálisabb a 43 fokos, vagy annál is kevésbé meleg víz.
Minél több, annál jobb?Egy átlagos szappan is lehet jó vásár
Nem elegendő a samponok és hajkondícionálók kizárólag a hajba történő bedörzsölése, ez az egyik leggyakoribb hiba. A fejbőr érintkezése ezekkel a szerekkel ugyanolyan fontos a megfelelő hatáshoz, különösen gyógykészítmények esetén. A lemosás előtt legalább két-három percnek kell eltelnie a megfelelő hatáshoz Ami a szappanok és tusfürdők közötti választást illeti, ennek főként érzékeny bőr esetén van jelentősége. Egyesek persze hajlandóak magasabb árat fizetni a levendula, eukaliptusz és egyéb illatokért, igazán azonban az a legfontosabb, hogy érzékenység esetén megfelelő speciális készítmény kerüljön a kád szélére.
Óvatosan a bőrradírral!
A bőr természetes folyamatai közé tartozik az elhalt hámsejtek elhagyása, habár bizonyos esetekben e külső beavatkozás segíthet kezelni a pattanásokat és eltömődött pórusokat. Ilyen tekintetben heti egy-két alkalom az ajánlott. Pattanások ellen súlyosabb esetekben orvosilag felírt készítmények is igénybe vehetők. Azt azonban le kell szögezni, hogy a túlzottan agresszív és gyakori bőrradírozás ronthatja a bőr természetes nedvességét, sőt, a bőr védekezőképességének csökkentésével kiszáradáshoz, ekcémához is vezethet!
Bőrradír készítése házilag