Bár a tudományos világ még a 3D nyomtatásban rejlő lehetőségek kiaknázásán dolgozik, egy speciális folyadéknyomtató segítségével a Harvard kutatói már fémet, sőt élő anyagot is létre tudtak hozni. A szakemberek egy speciális, akusztikus technikával kis mennyiségben nehezen előállítható anyagokat "nyomtattak", ami számos területet forradalmasíthat.

Levágták a lábunkat? Nem baj, visszanő

A 2020-as évek közepére a miniatürizált számítógépeknek, a robotika előrehaladásának és a biotechnológia fejlődésének köszönhetően az állandó fizikai fogyatékosságok korszaka véget ér. Kattintson a részletekért!

A gyógyszeriparban és a kozmetikában is áttörést hozhat

Az eljárás során alacsony frekvenciájú rezonanciával olyan mezőt alakítanak ki, amely felszippantja a nyomtatóban lévő folyadékcseppeket, és módosítja összetételüket. A közel 100G-s erőhatásnak a komolyabb viszkozitású anyagok sem állnak ellen, amelyek így akár fémcseppekké is alakíthatóak. A hanghullámok ráadásul úgy módosítják az anyagot, hogy belső szerkezetét nem károsítják, ezért élő anyagot is létre tudnak hozni belőlük.

Az új eljárás forradalmasíthatja a gyógyszeripart

A Harvard kutatói hangsúlyozták, hogy a technológia még gyerekcipőben jár, és további vizsgálatokat igényel. Ha azonban az előzetes elvárásoknak megfelelően működik, számos ipari szektorban hozhat forradalmi változásokat, mivel sok olyan anyag könnyen elérhetővé válhat, amelyeket korábban csak nehezen lehetett kis tételben előállítani. A kozmetika és az élelmiszergyártás mellett a gyógyszeriparban is óriási áttörést jelenthet, és új gyógyszerek kifejlesztését és gyártását is elősegítheti ez a technológia.


Forrás: Engadget


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!