Mit tehetünk annak érdekében, hogy mindennap megfelelő minőségű és mennyiségű alváshoz jussunk?

Sötétítsünk be

Nyilvánvalónak hangzik, de nem lehet elégszer elmondani. Azért is fontos, hogy semmilyen villany és fényforrás ne maradjon égve, mert a fény, különösen, ha kékes árnyalatú, azt az üzenetet küldi az agynak, hogy még mindig nappal van, és így gátolja az alváshoz szükséges anyagok, például a melatonin termelődését a szervezetben.

Tegyük el a mobilt

Szintén gyakran ismételt tanács, de nagyon fontos - rengeteg olyan tanulmány van, amely bebizonyította, hogy a lefekvés előtti kütyüzés nagyon rossz hatással van az alvásra.

Az alvást nem kell tanulni, gyakorolni, mindenkinek megy. Mégis vannak, akik rosszul csinálják. Megmutatjuk, melyik alvási póznak mik az előnyei, illetve a hátrányai, mire érdemes figyelni!

Koffeinstop

A kávéban és teában található koffein szintén hatással van az agy melatonintermelésére, még akkor is, ha nem lefekvés előtt isszuk őket - így a nap második felében, ha lehet, már érdemes kerülni a koffeintartalmú italok fogyasztását annak, akinek alvásgondjai vannak.

Lefekvés előtt jobb, ha nem használjuk a telefonunkat

Alkoholstop

Az alvászavarokban szenvedőknek az lenne a legjobb, ha teljesen el tudnák hagyni az alkoholt - hosszú távon még a mérsékelt fogyasztás is negatív hatású. Aki rendszeresen italozik, az lassabban alszik el, kevésbé tudja kipihenni magát, sőt, még az alvási apnoé kialakulásának veszélyét is növeli.

Tartsuk melegen a kezet és a lábat

Ha a végtagjainkat melegen tartjuk, hamarabb alszunk el, ezért érdemes meleg vizes palackot tenni az ágyunkba, vagy zoknit húzni lefekvés előtt. Szintén segít, ha forró fürdőt veszünk, mielőtt ágyba bújunk.

Aromaterápia

Egy tanulmány szerint mélyebben alszunk, és pihentebben ébredünk levendulaillatú szobában, így érdemes próbát tenni néhány illatpárnával vagy levendulaággal.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!