A Yale Egyetem kutatása szerint azok az emberek, akik rendszeresen szednek antihisztamint, általában nagyobb testsúlyúak azoknál, akik nem szednek ilyesmit. Egy másik tanulmány pedig megállapította, hogy az elhízott gyerekek körében sokkal több az allergiás, különösen az ételallergiás. Hogy ennek mi az oka, arra többfajta teóriát is felállítottak a szakemberek.

Elhízásról akkor beszélünk, ha az egyén testsúlya a kívánatosnál 20%-kal nagyobb. Orvosi értelemben túlsúlyosságról beszélünk, ha a magasabb testsúly megoszlik az izmok, a csontok, a zsír és a víz tömege között. Ennek veszélyeiről az alábbi cikkünkben olvashatunk!

Ellustulunk bizonyos gyógyszerektől

Az egyik verzió szerint a szervezetben kialakult gyulladásos folyamatok állhatnak a jelenség hátterében, mivel a zsírsejtek olyan anyagokat bocsájtanak ki, amelyek erősítik a gyulladásokat, akárcsak az allergiás reakciók. Azok az emberek tehát, akiknek gyulladás van a szervezetében, allergiára és elhízásra is jóval hajlamosabbak. Egy másik elmélet szerint a hisztamin, amely akkor szabadul fel, amikor valamilyen allergénnel érintkezünk, másodlagos szerepet játszik az étvágy befolyásolásában. Éppen ezért, ha valaki sok antihisztamint szed, akkor az étvágya is megnő, ami súlygyarapodáshoz vezethet.

Az allergia nagyobb arányban jelentkezhet az elhízott gyermekeknél

Van olyan magyarázat is, amely szerint bizonyos allergiagyógyszerektől ellustulunk, kevésbé leszünk aktívak, fáradtabbnak érezzük magunkat. Emiatt kevesebbet mozgunk és sportolunk, ez pedig szintén vezethet hízáshoz. Emellett ok lehet még, hogy az ilyen gyógyszerektől gyakran vagyunk szomjasak, sokan pedig hajlamosak összekeverni a szomjúságot az éhséggel, és sokkal többet esznek, mint amennyire valójában szüksége lenne szervezetüknek.


Ha hízást, fokozott éhséget tapasztalunk, mindenképpen érdemes lehet egyeztetni az orvosunkkal, és többféle gyógyszert is kipróbálni, hogy végül azt választhassuk, aminek a lehető legkevesebb a mellékhatása. Emellett fogyasszunk sok folyadékot, és tudatosan ügyeljünk táplálkozásunk minőségére, ahogy persze a mennyiségére is.

Forrás: rodalewellness.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!