Szponzorált tartalom

A hólyaghurut mindig rosszkor jön, és az őszi, hideg, hűvös időben könnyebben is támad. Hát még, ha valaki egyenesen hajlamos a felfázásra! Most ön is tesztelheti, veszélyezteti-e ez a betegség!


A hólyaghurut mindig rosszkor jön, és az őszi, hideg, hűvös időben könnyebben is támad

Hólyaghurut, felfázás?

A hólyaghurutot közvetlenül nem a hideg okozza, az csak ideális körülményeket teremt a kialakulásához. Hűvös időben, netán hideg felületen való ücsörgést követően könnyebben kialakul, ezért hívjuk a köznyelvben "felfázásnak" is ezt a betegséget. A fertőzést valójában baktériumok okozzák, amelyek "rosszkor, rossz helyen" jelennek meg - hólyaghurut esetén történetesen a húgyhólyagban. A betegségért a leggyakrabban a bélrendszerben, vagy a hüvelyben fellelhető E.coli baktérium a felelős. Olyankor okoz bajt, ha valamely úton-módon bekerül a húgycsőbe, és onnan sikerül felvándorolnia a hólyagig, ahol ha megtelepszik, gyulladást, hólyaghurutot okoz. A szervezet jó esetben ellenáll egy-egy ilyen támadásnak, így gyakran észre sem vesszük a húgyúti rendszerbe betolakodó kórokozókat, mert egyszerűen kipisiljük őket, mielőtt galibát okoznának. Ám ha mindeközben hideg van, és a testünk, pláne az altestünk is lehűl, ez a körülmény gyengítheti a szervezet természetes védekezőképességét. Hideg időben ezért vagyunk fokozottan érzékenyek nemcsak a megfázásra, hanem a felfázásra, azaz a húgyúti fertőzésekre is.

Ha hirtelen támad a hólyaghurut

Az egyszeri, hirtelen fellépő hólyaghurut tüneteit kezelhetjük az , amely egy hagyományos növényi gyógyszer az akut, szövődményektől mentes felfázásra. Hatóanyaga a húgyutak megbetegedéseire évszázadok óta bevált gyógynövény, a medveszőlő levelének kivonata, amely gyulladáscsökkentő, antibakteriális és enyhe vizelethajtó hatású anyagokat tartalmaz. Ezáltal enyhíti a hólyaghurut kezdeti, kellemetlen tüneteit.


Vény nélkül kapható hagyományos növényi gyógyszer, medveszőlőlevél-kivonatot tartalmaz

Visszatérő hólyaghurut?

Előfordul, hogy valakit fél év alatt kétszer, esetleg egy éven belül háromszor is "megtalál" a hólyaghurut. Nekik tanácsos fokozottan odafigyelniük a betegség megelőzésére, azaz lehetőleg kiküszöbölni bizonyos, felfázásra hajlamosító tényezőket.

Jóllehet, ön nem tartozik ugyan a veszélyeztetettek közé, attól még érdemes megfogadnia az alábbi tanácsokat, hogy elkerülje a felfázást avagy hólyaghurutot:

  • Kerülje az olyan helyzeteket, ahol lehűlhet az alsóteste: ne üljön pl. hideg kőre, hideg felületekre, illetve ügylejen az öltözködésre!
  • Fogyasszon sok folyadékot, igyon meg legalább 2 liternyit naponta!
  • Mérsékelje a cukorbevitelt: a hólyagfertőzésért nagyon gyakran az E.coli baktérium a felelős, amely "szereti" a cukrot: ne etessük tehát!
  • Fokozottan ügyeljen az intimhigiéniára, de azért túlzásba se vigye!
  • Szexuális aktus után minél előbb ürítse ki a hólyagot!
HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!