Ne farkaséhesen érkezzünk a vacsorára!

Az egyik legokosabb trükk, ha a vacsorákra, partikra nem farkaséhesen megyünk. Ha indulás előtt eszünk egy kevés egészséges ételt, akkor kisebb eséllyel csábulunk el, és a cukros, zsíros falatokból is kevesebbet fogunk fogyasztani. A helyszínen pedig tájékozódjunk a személyzettől, hogy vannak-e kifejezetten kalóriaszegény opciók a menüben. A lazactekercs, a zöldsaláták, a húsgolyó-falatkák, a zöldségkebab, a sushi, a sashimi például mind jó választás. Próbáljunk tudatosan étkezni ilyen helyzetben is, ne - vagy csak kis mennyiségben - fogyasszunk tésztát, fehér lisztes termékeket, cukros süteményeket! Minél több zöldséget és fehérjét próbáljunk a tányérunkra tenni, és mindig együnk levest is, ha van rá lehetőség.

Az ünnepi vacsorákon is fontos a tudatosság

Az italokkal is vigyázni kell

Nemcsak étellel, hanem alkoholos italokkal is komoly kalóriatöbbletet vihetünk be a szervezetünkbe. A legjobb nyilván az lenne, ha egyáltalán nem innánk alkoholt, de aki mégis úgy dönt, hogy fog, tegye tudatosan. Határozzuk el már előre, hogy mit fogunk inni, és tartsuk is magunkat hozzá. A vodka-szóda sok szódával, citrommal, naranccsal, lime-mal mindig jó választás, egy pohárban körülbelül 90 kalória van. A száraz pezsgő, a száraz fehérbor, a száraz vörösbor és a fröccs is jó választás - főleg a röviditalokhoz, illetve a mindenféle magas cukortartalmú szirupokkal kikevert koktélokhoz képest.

Télen mindenki hajlamosabb egy kicsit elengedni magát: a kutatások szerint évente nagyjából fél kilót szedünk fel ezekben a hónapokban. Hogyan küzdhetünk a leghatékonyabban a téli hízás ellen? Kattintson!

Sokan, mikor kapatosan hazaérnek egy partiról, még otthon is kifosztják a hűtőt, tovább növelve a bevitt kalóriák számát. Az ilyen esetekre gondoljunk előre, készítsünk ki még indulás előtt néhány zöldséghasábot, egy kevés humuszt, teljes kiőrlésű kétszersültet, főtt tojást, és ezt együk meg lefekvés előtt egy nagy pohár víz és esetleg egy-két vitamintabletta kíséretében. Így a másnapunk sem lesz annyira kellemetlen. Reggelire is készíthetünk előre egy tál gyümölcssalátát vagy zabkását.

A családi étkezéseken is legyünk tudatosak

A karácsonyi ebédeken és vacsorákon szinte senkire nem jellemző a mértéktartás, ami teljesen érthető is abból a szempontból, hogy ilyenkor a legtöbben nem a diétájukkal szeretnének foglalkozni, és a közös étkezéseken kutatások szerint egyébként is mindenki önkéntelenül hajlamosabb többet enni a szokásosnál. Ilyenkor jó trükk lehet, ha minden ételt kistányérra szedünk magunknak - ezzel az apró vizuális trükkel "becsaphatjuk" az agyunkat, és kisebb eséllyel fogjuk magunkat túlenni.


Süteményeket mértékkel!

Illetve arra is figyeljünk, hogy ne kövessük el a hibát, hogy egész nap nem vagy alig eszünk, hogy a karácsonyi vacsorán minél jobban megtömhessük a hasunkat, mert ez egyenes út a túlevéshez és a rosszulléthez is. Afehérjeés a zöldségek legyenek nagyobb mennyiségben a tányérunkon, a szénhidrát- és keményítőtartalmú ételekből pedig együnk kevesebbet. A süteményekből is nyugodtan vegyünk, csak mértékkel. Legjobb, amit tehetünk, hogy minden napra beiktatunk egy fél órás sétát az étkezések után - ez az emésztésnek is jót tesz, és egy keveset el is égetünk vele a bevitt kalóriákból.

Forrás: healthista.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!