Közhelyesen fogalmazunk
Milyen tényezők állják leggyakrabban a nyugodt és pihentetőalvásútját? Részletek itt.
Mivel az alváshiány hatással van az agyműködésre, kihat a kommunikációra is. Fáradtan egyre kevésbé tudunk választékosan fogalmazni hétköznapi beszélgetésekben, és az is megeshet, hogy egyes szavak egyszerűen nem jutnak eszünkbe, elménket pedig egyszerűen ködösnek érezzük.
Szokatlan ingerlékenység
Még a legjobb természetű, legtürelmesebb embereknél is gyakori, hogy alváshiány esetén nagyon ingerlékennyé válnak, illetve jelentősen ingadozik a hangulatuk - gyakran egyik pillanatról a másikra.
A kialvatlanság számos módon hátráltathat bárkit a mindennapokbanGyakori megbetegedések
Amint kigyógyulunk az egyik betegségből, szinte azonnal elkapunk valami mást? Az alváshiány az immunrendszerre is hatással van. Fáradtan tehát sokkal fogékonyabbak leszünk a fertőzésekre, valamint a már elkapott betegségekből is jóval lassabban épülünk fel a szokásosnál.
Egyre többet nassolunk
A csillapíthatatlan éhségérzet is jelezheti, hogy nem alszunk eleget. Ilyenkor lecsökken a szervezetben a leptin nevű hormon szintje (ez felel a jóllakottságért), az éhségért felelős gherliné pedig megemelkedik. Ráadásul jobban kívánjuk az édességet és a zsírosabb, tartalmas fogásokat - sokszor még a késő esti órákban is.
Csökkent libidó
Alváshiányos állapotban a szex az egyik utolsó, amihez kedvünk van vagy amire gondolni tudunk. A férfiak szervezetében ilyenkor lecsökken a tesztoszteron szintje, ami szintén a libidó hanyatlásához vezet.
Feltűnő bőrproblémák
Pattanások, mitesszerek, feszülő, kiszáradó, szürkés színű bőr - már néhány napnyi elégtelen alvást után tapasztalni fogjuk, hogy arcunk állapota feltűnően leromlik.
Forrás: greatist.com