Hétvégi fejfájások stressz esetén
Ha a stressz-szintünk hirtelen visszaesik, az migrénszerű fejfájásokat is okozhat. Ha ilyesmit tapasztalunk, ragaszkodjunk a hét közben megszokott felkelési, lefekvési és táplálkozási rutinunkhoz, hogy minimalizáljuk a kellemetlen hatásokat.
Erős menstruációs görcsöket okoz a stressz
A súlyosan stresszes nők több, mint kétszer olyan erős menstruációs fájdalmakról számoltak be, mint azok, akik kevesebbet stresszeltek. Szakértők szerint ennek az az oka, hogy stressz hatására felborulhat a hormonális egyensúly. A rendszeres sport segíthet enyhíteni a fájdalmakat.
Száj- vagy állkapocsfájdalom
Ez a stressz miatti éjszakai fogcsikorgatás tünete lehet - ilyenkor érdemes orvoshoz fordulni, hogy éjszakai fogvédőt írhasson fel.
A súlyos stressz jele lehet, ha állandóan édességet ennénkÍnyvérzést is okozhat a túl sok stressz
A krónikusan magas stressz-szint növeli a szájüregi megbetegedések esélyét. A fokozott kortizoltermelés gyengíti az immunrendszert, így a fogíny is sokkal kevésbé lesz ellenálló a baktériumokkal szemben. A megfelelő mennyiségűalvásés a sport segít csökkenteni a stresszt, így erre a problémára is megoldás lehet.
Az állandó stressz következményei
A szakemberek úgy vélik, hogy a stressz ugyanolyan fontos tényező lehet, mint a dohányzás és a magas vérnyomás, és az érintett betegeknek segíteni kell a stresszoldásban. A részletekért kattintson!
Édes ételek utáni vágyakozás
Ha folyamatosan édességre vágyunk, azt ne fogjuk a hormonokra - a stressz sokkal inkább felelős érte, mert a hormonrendszert is általában a túl sok feszültség borítja fel.
Forrás: prevention.com