Nem megfelelő a hálószobánk levegője

Alvás közben a testhőmérsékletünk megemelkedik, így a bőrünkön át folyadékot veszítünk. Éppen ezért fontos, hogy ne csak az arcunkat, de a levegőt se hagyjuk kiszáradni. Párásítsunk, különösen fűtésszezonban, amikor leginkább probléma a szárazság a helyiségekben. Ilyenkor az arcunkra is érdemes erősebb hidratálót feltenni éjszakára.

A fűtés csökkentheti a lakás páratartalmát, és ez betegségekhez vezethet. De milyen a megfelelő páratartalom a lakásunkban? Cikkünkből kiderül!

Túl forró vízben zuhanyozunk

Ha valaki naponta egynél többször zuhanyozik nagyon meleg vízzel, felboríthatja a bőre pH-értékének természetes egyensúlyát, és ha tovább ronthat az egyébként is szárazságra hajlamos bőr állapotán. A legjobb, ha naponta csak egyszer zuhanyozunk, akkor is a langyosnál nem sokkal melegebb vízzel, és legfeljebb tíz percig.

Klóros víz

Ha valaki rendszeresen jár uszodába, az biztosan észrevette már, hogy szárazabb a bőre - ezt a medence vízébe tisztító illetve fertőtlenítőszerként kevert klór okozza. A legjobb, amit tehetünk, hogy a vízbe merülés előtt és utána is hidratálunk, és lemossunk magunkról a klórt, miután kijöttünk a medencéből.

Aki rendszeresen jár uszodába, annak szárazabb lesz a bőre

Genetika

Van, akinél a száraz bőr örökletes, és a bőrsejtjeik nem tudják megfelelő módon tárolni a nedvességet. Nekik extra erős hidratálókra, lipidekre és ceramidokra lehet szükségük - érdemes egy bőrgyógyásszal közösen kiválasztani a megfelelő bőrápolási termékeket.


Öregedésgátló termékek használata

Az öregedésgátló, ránctalanító krémekben, szérumokban található anyagok, például a retinol, a glikolsav, a szalicilsav vagy a benzoyl-peroxid is száríthatja a bőrt. Ilyenkor érdemes őket hidratálóval együtt használni - először a hidratálót kenjük fel, utána pedig az öregedésgátló terméket.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!