Ha azonban tudjuk, hogy mire figyeljünk, akkor sokkal egyszerűbb kiszúrni a jeleket, és viszonylag könnyedén megszabadulhatunk a hosszú ideje tartó diszkomfortérzettől. A tünetek közé leggyakrabban a következők tartoznak: változó erősségű hasi fájdalom, puffadás, fokozott gázképződés, hasmenés, hirtelen felgyorsuló szívverés, szorongás, álmatlanság, idegesség, orrdugulás. A legfontosabb lépés, hogy megpróbáljunk rájönni, vajon melyik ételcsoport okozhatja a tüneteinket.

Az ételallergia gyermekkori tünetei

Milyen tünetek fellépése esetén forduljunk orvoshoz, ha arra gyanakszunk, hogy a gyermekünk allergiás valamilyen ételre? A szakember szerint létezik egyszerű megoldás a problémára - kattintson!

A leggyakoribb ételintoleranciák és tüneteik

A tejtermékekre érzékenyek általában nem tudják megemészteni a tejcukrot, ezért náluk leggyakrabban hasi fájdalom, puffadás, hasmenés és fokozott gázképződés jelentkezik. Hogy valóban erről van-e szó, kideríthetjük, ha egy hétig elkerülünk mindenféle tejterméket. Fontos tudni, hogy a laktózérzékenyek egy részének az erjesztett tejtermékektől, mint a kefir, illetve az idősebb, keményebb sajtoktól, mint a parmezán, nincsenek tüneteik.

A koffeinérzékenyeknél a hirtelen felgyorsuló szívverés, a szorongás, az álmatlanság, az idegesség és a nyugtalanság a leggyakoribb tünet. A koffeint nem is olyan nehéz túlzásba vinni, tekintve, hogy sokan elfelejtik, hogy a kávén kívül a teában, a szénsavas üdítőkben, az energiaitalokban, a csokoládéban és a kakaóban is van belőle.

A koffeinérzékenyeknél szorongás és szapora szívverés jelentkezhet

A gluténintolerancia leggyakoribb tünetei a hasi fájdalom, a puffadás, a fejfájás, illetve a kiütések. Aki ki szeretné deríteni, hogy ilyesmiben szenved-e, annak nemcsak a gabonaféléket, kenyeret, tésztát kell egy időre elhagynia az étrendjéből, de a sört, bizonyos szószokat, mártásokat, a szójaszószt és a salátaönteteket is.

A fruktózra is viszonylag sokan érzékenyek - ez a cukorféle a zöldségekben, gyümölcsökben és mézben van jelen. Akiknek a szervezetében a fruktóz nem szívódik fel megfelelően, azok refluxot, fokozott gázképződést, hányingert, puffadást tapasztalhatnak. Ha arra gyanakszunk, hogy fruktózérzékenyek vagyunk, egy-két hétre hagyjuk el az üdítőket, gyümölcsleveket, kukoricaszirupot tartalmazó élelmiszereket, illetve bizonyos gyümölcsöket, mint az alma, cseresznye, görögdinnye, körte, továbbá a magas cukortartalmú zöldségeket, mint például a cukorborsó. Ha jobban leszünk, valószínűleg minket is érint a fruktóz felszívódási zavara.


Forrás: brightside.me


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!