Sok rost, kevés kalória
Étrendünk tartalmazzon sok zöldséget és gyümölcsöt, babot és egyéb hüvelyeseket, magokat és csírákat. Ezek tápértéke magas, és viszonylag alacsony a kalóriatartalma. A rostbevitel azért fontos, mert mozgásban tartja a beleket - a túl lassú bélmozgás miatt felhalmozódhatnak a toxinok a szervezetben, ami a pajzsmirigyre is károsan hat.
A székrekedés az egyik legbiztosabb jele, hogy túl kevés rostos élelmiszert fogyasztottunk. Milyen más jelek árulkodnak arról, hogy változtatnunk kellene étkezési szokásainkon? Cikkünkben a válasz!
Együnk kevesebb húst és tejterméket!
A húsipari-, illetve tejtermékekben sok vegyi anyag van, amely nagy mennyiségben nincs jó hatással a hormonokra. Ha kevesebbet fogyasztunk belőlük, akkor egész szervezetünk tisztább és egészségesebb lesz. Ráadásul így sokkal kevesebb allergén is kerül a testünkbe.
Együnk egyszerűen!
Együnk több nyers hozzávalóból készült ételt, és válasszunk olyasmiket, amelyek a lehető legkevesebb összetevőből állnak. Együnk több növényi eredetű zsiradékot és fehérjét, például avokádót, olajos magokat, tofut és olívabogyót.
Az avokádó nagy arányban tartalmaz növényi eredetű zsiradékot és fehérjétVálasszunk megfelelő zsiradékokat!
Kerüljük a hidrogénezett növényi olajokat, mivel rossz hatással vannak az anyagcserére. Keressük a telítetlen zsiradékot tartalmazó zsírokat és olajokat, például az extra szűz olívaolajat és a kókuszolajat.
Együnk dióféléket!
Napi egy-két marék olajos mag segít szabályozni az étvágyat, kiegyensúlyozza a vércukorszintet, és fehérjét is tartalmaz. A mennyiséggel legyünk óvatosak, mert kalóriatartalma meglehetősen magas.
Ne hagyjuk ki a reggelit!
Apajzsmirigyszempontjából a legjobb, ha naponta többször eszünk kis adagokat, és sohasem hagyjuk ki a reggelit. Az is fontos, hogy próbáljunk minél kevesebb mesterséges édesítőt használni.
Forrás: rodalewellness.com