Szponzorált tartalom


Szerencsére, jó néhány olyan természetes szer van, amely segít felturbózni az immunrendszerünket - erre az őszi-téli időszakban különösen nagy szükségünk lehet! Most mutatunk 5 jó megoldást.

Számos külső és belső tényező szerepet játszhat abban, miért nem működik tökéletesen az immunrendszerünk: az érzelmi és fizikai stressz, a kimerültség, a vitamin- és ásványianyag-hiány, a felhalmozódott méreganyagok stb. Ráadásul, könnyen ördögi körbe kerülhetünk, hiszen a legyengült immunrendszer miatt könnyebben betegedhetünk meg, nehezebben gyógyulunk fel, és ez szintén "kimerítheti" az immunrendszerünket. Érdemes tehát a természet erejét is segítségül hívni az immunrendszerünk megerősítésére!

Természetes immunerősítők

Nem véletlenül tartják az egyik legcsodásabb zöldségnek a fokhagymát - azon kívül persze, hogy nagyszerű aromát kölcsönöz a vele készült ételeinknek -, ugyanis mikrobaellenes, gomba-, baktérium- és vírusölő tulajdonságai egyaránt vannak, a benne található hatóanyagok segítik legyőzni a betegségeket, emellett pedig szelént, mangánt és vitaminokat is tartalmaz. A fokhagyma ráadásul a szív- és érrendszeri betegségek ellen is nagyon hatásosan védi a szervezetünket.

A huminsav a növényi eredetű biomassza évezredes bomlási folyamataiban, a növények humifikálódása során keletkező anyag, mely ásványi anyagokban rendkívül gazdag. Bár elegendő kutatási adattal még nem rendelkezünk, de és miatt támogathatja sejtjeinket a védekezésben. A természetes tőzegben található, nyomelemek segíthetnek pótolni a szervezetünk számára szükséges tápanyagokat.

A homoktövis az egyik legértékesebb gyógynövény, ajánlott rendszeresen fogyasztani, különösen, ha szeretnénk hatékonyabb működésre serkenteni az immunrendszerünket. Nagyon magas a C- és E-vitamintartalma, de más ásványi anyagokat és vitaminokat is tartalmaz. A benne található flavonoidoknak köszönhetően az úgynevezett oxidatív stressz káros hatásai ellen is védi a sejtjeinket. Fokozza az anyagcserét, így segít az optimális testsúly megtartásában. Nemcsak az egészségünk, de a szépségünk megőrzésében is nagy szerepet játszhat: megakadályozza a hajhullást, jót tesz a száraz bőrnek és lassítja a ráncok kialakulását is. Megfigyelték potencianövelő és a pajzsmirigy működését szabályozó hatását is.


A huminsav segít pótolni a szükséges tápanyagokat.

A méhek számos ajándékot adnak nekünk, embereknek, köztük a propoliszt, melynek gyógyhatását az emberiség több ezer éve ismeri. Gyulladáscsökkentő, antibiotikus összetevőket tartalmaz, elpusztítja a vírusokat és a baktériumokat, nagy szerepe van a betegségek megelőzésében. Flavonoidokat, valamint úgynevezett ferulasavat is tartalmaz, de találhatóak benne a táplálék felszívódását segítő enzimek, aminosavak, B1-, B2-, B6-, C-, E-vitaminok és ásványi anyagok. Különösen azoknak lehet ajánlott a propolisz, akik hajlamosak az ajakherpeszre vagy az aftára.

Az echinacea (kasvirág) aromás olajokat, flavonoidokat, inulint és egyéb értékes hatóanyagokat tartalmaz, melyek serkentik az immunrendszer működését, és segítenek legyűrni a fertőzéseket. Enyhe vagy középsúlyos megfázás, légúti és húgyúti fertőzések kiegészítő és megelőző kezelésére ajánlott, de bőrbetegségekre is kitűnően alkalmazható. Az echinacea ráadásul nemcsak annak az esélyét csökkenti, hogy megbetegedjünk, de ha mégis megbetegszünk, a gyógyulást is felgyorsíthatja.

Így segít a huminsav immunrendszerünk erősítésében - nézze meg videónkat!

Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Az étrend-kiegészítő szedése nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot!

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!