Endokrin zavarok
A test endokrin rendszere termeli azokat a hormonokat, amelyek többek között az anyagcserét, a szaporodást és a kedélyállapotot szabályozzák. A cukorbetegség az egyik olyan endokrin eredetű zavar, amely impotenciát okozhat, mivel nem csak az inzulinháztartást borítja fel, de mellékhatásként idegi eredetű károsodást is okozhat. Ez befolyásolhatja a pénisz érzékenységét. Emellett hatással van a vérnyomásra és a hormonháztartásra is.
Az egész testünkre hatással van, ha a hormonjaink nem működnek megfelelően: befolyásolja az energiánkat, a hangulatunkat és az egészségünket is. Éppen ezért fontos, hogy felismerjük a tüneteket, amelyek arra utalhatnak, hogy ezen a téren nincs minden rendben. Bővebben erről az alábbi cikkünkben írtunk!
Neurológiai eredetű betegségek
Az idegrendszer állapota befolyásolhatja, hogy az agy hogyan kommunikál a szaporító szervrendszerrel. Éppen ezért az Alzheimer-kórban, Parkinson-kórban, tumoros megbetegedésekben szenvedők, epilepsziások körében sokkal gyakoribbak az erekciós zavarok. Azok is tapasztalhatnak átmeneti impotenciát, akik gyakran kerékpároznak hosszabb távokat, mert a fenékre és a nemi szervekre helyeződő nyomás befolyásolhatja az itt található idegek működését.
Átmeneti impotenciát azok is tapasztalhatnak, akik gyakran kerékpároznak hosszabb távokatGyógyszerek
Átmeneti erekciós zavarokhoz vezethet bizonyos gyógyszerek szedése is. Ilyenek a béta-blokkolók, kemoterápiás szerek, nyugtatók, vízhajtók, valamint a mesterséges hormonokat tartalmazó orvosságok is.
Szívbetegség
A szívet érintő betegségek azért zavarhatnak be az erekcióba, mert befolyásolják a vérnyomást és a vérkeringést. A magas koleszterinszint és amagas vérnyomásis az impotencia rizikófaktorai közé tartozik.
Lelki eredetű gondok
Ha valakinek az életében valamilyen traumát okozó esemény történik, vagy depressziós lesz, az is számíthat erekciós zavarokra. A szorongás és a stressz, illetve a teljesítménykényszer hatására is jelentkezhet impotencia.
Forrás: healthline.com