Egyes mézfajták hatóanyaga eltér egymástól

A méz jótékony hatása a benne található 100-nál is több aromaanyagnak, 28 féle aminosavnak, 12 féle ásványi anyagnak, 10 féle szénhidrátnak, 8 féle vitaminnak, továbbá enzimeknek, szerves savaknak, és baktériumölő anyagoknak köszönhető.

Halálos is lehet a méz

A méz akárhogy is nézzük, egyfajta cukor, így mértékkel szabad csak fogyasztani. A kardiológusok általában azt ajánlják, hogy a nők hozzáadott cukorból ne egyenek többet 100 kalóriánál. A férfiaknál a nagyobb testtömeg miatt ez ne legyen több napi 150 kalóriánál. Ez egy kicsit több mint két evőkanál a nők és a három evőkanál férfiak esetében. Méz tartalmazhat botulinum endospórákat, amely a okozója. Ez egy ritka, de súlyos ételmérgezés, ami bénulást eredményez. Ezt a veszélyes baktériumot még a pasztőrözött méz is tartalmazhatja. , hogy a csecsemők egyéves koruk előtt mézet fogyasszanak.

Melyik mézfajta mire jó?
A különböző mézfajtáknak eredetük szerint más és más az összetételük, és más a szervezetre gyakorolt gyógyhatásuk. A mezmester.hu információi alapján csokorba szedtük a leggyakoribb betegségekre ajánlható mézeket.

Milyen mézet vegyek?

A méz reneszánszát éli, az őszi náthás időszakban el is kél otthon a folyékony arany. A mézfajták hatóanyaga eltérhet egymástól, vásárlás előtt ezt is jó szem előtt tartani. Kattintson!

Megfázás: bármelyik méz jó választás megfázás kezelésére, de az akácmézet tartják a leghatékonyabb segítségnek. Torokfájás: a napraforgóméz kitisztítja a torkot, az akácméz és a repceméz a fertőtlenítő hatása révén segít a torokfájáson.

Immunerősítés: magas vitamintartalma miatt az akácméz, konzervált beltartalmi értékei miatt a repceméz, széleskörű hatóanyag-tartalma miatt pedig a vegyes virágméz is javasolt immunerősítésre.

Érzékeny gyomor: a repceméz a legjobb. Ha az valamiért nem kívánatos, akácmézzel is próbálkozhatunk, de napraforgómézet kifejezetten tilos érzékeny gyomorral fogyasztani.

Csontproblémák: egyértelműen az akácméz van a legjobb hatással csontképzési zavarokra, mégpedig magas kálciumtartalma miatt.

Vérszegénység: magas vastartalma miatt az akácméz és a repceméz a megfelelő választás.

Férfiproblémák (prosztata, vizelési nehézségek): a napraforgóméz támogatja leghatékonyabban az ilyen kezeléseket, a napraforgómaghoz hasonló beltartalmi értékek miatt.

Horzsolás, sebek: a jó baktériumölő hatású, ugyanakkor kedvező árú vegyes virágméz alkalmas leginkább a horzsolt (a mézzel beborított felületet nem kell bekötözni).

Méregtelenítés: kálium és kéntartalma miatt az akácmézet ajánljuk leginkább méregtelenítésre.

Antioxidáns-kúra: magas E-vitamin-tartalma miatt a napraforgóméz a leginkább javasolt.

Általános egészségmegőrzés: a sokféle nektár hasznos beltartalmi értékét ötvöző vegyes virágméz kitűnő választás. ide kattintva találhatja meg összegyűjtve.

Csúnya tüneteket okozhat a méz

Télen szívesen kortyolgatunk forró teát, különösen megfázás, torokfájás esetén, mézzel ízesítve. Ebben az időszakban sokan szednek különböző propolisz tartalmú készítményt is immunerősítésre, vagy használnak propolisz krémet különböző problémákra. Néhányan azonban kellemetlen tüneteket is tapasztalhatnak, amennyiben virágporra allergiásak és fogyasztanak.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!