A lábbőr rendszeres odafigyelést és ápolást igényel - különösen akkor, ha esetleg talpunk bizonyos részein megjelennek a bőrkeményedések. Otthoni lábápolással is sokat tehetünk a
bőrkeményedések leküzdéséért és azért, hogy mindig puha, ápolt lábakkal induljunk el otthonról.
Születésünkkor talpunk még puha
A lábápolásnál pedig aligha kerülhetjük ki a bőrkeményedés problémáját. Amikor megszületünk talpunk bőre sima és puha, ám ahogy idősödünk megváltozik, a járás, cipőviselés következtében
kialakulhatnak a sok panaszt okozó bőrkeményedések.
A bőrkeményedés kialakulásának többféle oka lehet - előfordulhat, hogy genetikai problémáról van szó, mint például a pikkelysömörnél (psoriasis), vagy egyéb keratinizációs zavar miatt kialakult bőrmegvastagodásnál. Előfordul, hogy cukorbetegség, ortopédiai, vagy statikai problémák miatt alakul ki bőrkeményedés tyúkszemességgel illetve bőrkérgességgel.
A bőrkeményedés leggyakoribb oka ortopédiai eredetű, vagyis gyakran az izom- és csontrendszer, a gerinc és a végtagok működésével függ össze. Ha a bőrkeményedés erre vezethető
vissza, akkor azt érdemes szakorvossal kivizsgáltatni, hiszen az ok megszüntetése nélkül nem lehet a problémát kezelni.
A lúdtalp és a harántsüllyedés is sok kellemetlen panasszal járhat. A lábboltozat hibája miatt megváltozik a lábujjak állása, így a cipő nyomása miatt kialakulhat a járást nehezítő, fájdalmas bőrkeményedés és a tyúkszem. Ott jelenik meg, ahová a súlyeloszlás miatt állandó nyomás nehezedik. A bőr megvastagodása a hám természetes védekezőképessége - így védi az alatta lévő szöveteket. Ha a bőrkeményedést egy szűk cipő hívja elő, akkor a kemény részek leválasztása és a cipő lecserélésével megszűnik a panasz. Az ortopédiai ok miatt kialakult bőrkeményedéseket azonban hiába hámlasztjuk, vagy távolítjuk el, mindaddig nem szűnik meg a probléma, amíg az alapokat nem korrigáljuk lúdtalpbetéttel, gyógycipővel, esetleg műtéttel.
A bőrkeményedés kialakulásának többféle oka lehet - előfordulhat, hogy genetikai problémáról van szó, mint például a pikkelysömörnél (psoriasis), vagy egyéb keratinizációs zavar miatt kialakult bőrmegvastagodásnál. Előfordul, hogy cukorbetegség, ortopédiai, vagy statikai problémák miatt alakul ki bőrkeményedés tyúkszemességgel illetve bőrkérgességgel.
A lábbőr rendszeres odafigyelést és ápolást igényel
Nem csak esztétikailag zavaró
A bőrkeményedés miatt bőrgyógyászati problémák is felüthetik a fejüket. A berepedezett bőrön keresztül gombák, baktériumok juthatnak a mélyebb rétegekbe, amelyek súlyosabb esetben például orbánchoz vagy mikrobás ekcémához vezethetnek.A lúdtalp és a harántsüllyedés is sok kellemetlen panasszal járhat. A lábboltozat hibája miatt megváltozik a lábujjak állása, így a cipő nyomása miatt kialakulhat a járást nehezítő, fájdalmas bőrkeményedés és a tyúkszem. Ott jelenik meg, ahová a súlyeloszlás miatt állandó nyomás nehezedik. A bőr megvastagodása a hám természetes védekezőképessége - így védi az alatta lévő szöveteket. Ha a bőrkeményedést egy szűk cipő hívja elő, akkor a kemény részek leválasztása és a cipő lecserélésével megszűnik a panasz. Az ortopédiai ok miatt kialakult bőrkeményedéseket azonban hiába hámlasztjuk, vagy távolítjuk el, mindaddig nem szűnik meg a probléma, amíg az alapokat nem korrigáljuk lúdtalpbetéttel, gyógycipővel, esetleg műtéttel.
Otthon is kezelhetjük
Abban az esetben, ha a bőrkeményedés nem jelent komolyabb egészségügyi problémát, otthon is sokat tehetünk a lábunk ápoltságáért. Használhatunk habkőt, reszelőket - akár elektromos változatban is -, ezekkel biztonságosabb az elhalt bőr eltávolítása. De bevethetünk puhító, hámlasztó krémeket is. A rendszeres lábápolásnak nemcsak esztétikai szerepe van, hanem - különösen olyan betegségek esetében, amelyek a lábat is érinthetik - segítheti a kóros folyamatok kialakulásának megakadályozásában vagy súlyosbodásában.❤ ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!