Növeli a fizikai teljesítményt
A koffein közismert teljesítménynövelő, amelytől kevésbé fáradunk el és izmaink sem fájnak annyira edzés alatt, ráadásul a zsírégetést is hatékonyabbá teszi. Körülbelül 400 milligrammnyi szükséges belőle az érzékelhető eredményhez.
Panasz vagy igazi fáradtság?
Tudjuk-e a fáradtságot mérni, vagy higgyük el, ha valaki kimerültségre panaszkodik? Kattintson, ha többet szeretne tudni!
Serkenti az agyműködést
Körülbelül 300 milligrammnyi koffein segít koncentrálni, rövidíti a reakcióidőt, növeli az éberséget, így jól jöhet, ha olyan szellemi tevékenységet kell végeznünk, amely nem túl érdekes, de alaposságot kíván.
Hatással van a fájdalomérzékelésre
A koffein segíthet enyhíteni a migrént és a fejfájást, mivel összehúzza az ereket az agyban. Nem véletlen, hogy néhány recept nélkül kapható fájdalomcsillapító is tartalmaz koffeint, mivel akár 40 százalékkal is növelheti a gyógyszerek hatékonyságát. Ugyanakkor ha túl sokat veszünk be ezekből a tablettákból, akkor hozzászokik a szervezetünk, és szinte állandóan fájni fog a fejünk, ha nem vesszük be ezeket.
Egy csésze kávé reggel serkenti az agyműködést és növeli az éberségetSzívbetegeknek nem ajánlják
A koffein a szívbetegeknél abnormális szívritmust okozhat, különösen, ha nagy dózisban fogyasztják. Egészséges embereknél a koffein szívre gyakorolt hatása nagyban függ attól, hogy mekkora mennyiséget visznek be belőle. A fejlődésben lévő szervezetnek viszont nem tesz jót, így gyerekeknek, kamaszoknak nem szabadna koffeintartalmú italokat fogyasztaniuk.
Irritálhatja a gyomrot
A közhiedelemmel ellentétben a kávézás nem okoz gyomorfekélyt, viszont tény, hogy a gyomorfekélyeseknek nem javasolják koffeintartalmú ételek és italok fogyasztását. Ennek oka, hogy serkenti a gyomorsav termelődését, amely irritálhatja a fekélyeket. Ugyanebből az okból érdemes kerülnie a koffeint a refluxosoknak is.
Forrás: health.com