Fejünkbe száll
Harminc másodperccel az első korty után az alkohol eléri az agyat. Lelassítja az információáramlást, ami hatással lehet a hangulatunkra, az egyensúlyérzetünkre, és a reflexeinket is lelassítja, ezen felül a hosszú távú memóriánkra is (negatív) hatással van.
Zsugorítja az agyat
Kutatások igazolják, hogy a rendszeresen nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztók agya összezsugorodik. Ez negatívan hat a gondolkodásra, a tanulási képességekre és a memóriára is. Nehezebbé válik továbbá a testhőmérséklet szabályozása és mozdulataink irányítása.
Már néhány korty alkohol is lassítja az információáramlást az agybanSerkenti a savtermelést
Az alkohol irritálja a gyomor nyálkahártyáját és serkenti az emésztőnedvek termelődését. Emiatt egy bizonyos mennyiség elfogyasztása után hányingerünk lesz, esetleg hányni is kezdünk. A hosszú éveken át tartó italozás hatására gyomorfekély is kialakulhat. A magas gyomorsavszint az étvágyat is elveszi, ezért a rendszeresen alkoholizálók szervezete gyakran nem jut elég tápanyaghoz.
Hasmenést, gyomorégést okoz
Az alkohol a gyomron kívül a vékonybelet és a vastagbelet is irritálja. Megzavarja az emésztést is, ezért az alkoholfogyasztás van, akinél székrekedést, és van, akinél hasmenést okoz - utóbbi a gyakoribb. Nem beszélve a gyomorégésről - az ital ellazítja a nyelőcső izmait, így a gyomorsav könnyen visszajut a nyelőcsőbe, onnan pedig a szájüregbe.
Gyakran kell vécére mennünk
Agyunk termel egy hormont, amely meggátolja a veséket, hogy túl sok vizeletet termeljenek. Az alkoholfogyasztás hatására azonban agyunk leállhat ennek a hormonnak a termelésével, ettől pedig gyakran kell vizelnünk. Ez kiszáradást okozhat, és hosszú távon komolyan károsíthatja a veséket is.
Forrás: webmd.com