Gyakori, erős éhségérzet és falási rohamok
Ha a vércukorszintünk leesik, mert kihagyunk egy étkezést, nem eszünk eleget, vagy olyasmiket eszünk, amik nem tesznek jót a testünknek, az destabilizálja az inzulinszintet. Ráadásul bizonyos hormonok alultermelődése is bezavarhat az inzulinszintbe - az étvággyal kapcsolatos gondok gyakran azt jelzik, hogy a homonháztartásunkkal valami nincs rendben.
Kimerültség, alvászavarok
Szintén kereshetjük az okot a hormonrendszerünkben, ha különösen fáradtnak érezzük magunkat, közben pedig feszültek vagyunk és a fáradtság ellenére sem tudunk rendesen aludni. Ennek valószínűleg a kortizol nevű hormonhoz van köze. A kortizolszint felborulása azalvászavarokés kimerültség mellett hatással lehet a menstruációs ciklusra, a termékenységre és a libidóra is, az ezekkel kapcsolatos tünetek pedig akár egyszerre is jelentkezhetnek.
Milyen betegségre utal a magas kortizolszint? Mi az a Cushing-szindróma? Részletek itt.
Felfúvódás és bőrtünetek
Ha havonta egy bizonyos időszakban rendszeresen azt tapasztaljuk, hogy fel vagyunk puffadva és kiütéseink, pattanásaink lesznek, annak az lehet az oka, hogy az emésztőrendszerünkből hiányzik egy baktérium, ami az ösztrogén lebontásáért felelős. Ezt okozhatja az egészségtelen táplálkozás, de valamilyen hormontartalmú gyógyszer,fogamzásgátlóvagy antibiotikum szedése is.
Hangulatingadozás
Ha akár mi, akár a környezetünkben élők azt tapasztalják, hogy szinte minden ok nélkül szélsőségesen ingadozik a hangulatunk, annak szintén valamilyen hormonális zavar lehet az oka, például az ösztrogéné.
Hangulatunkra is jelentős kihatással vannak a hormonokSzokatlan menstruációs tünetek
A megszokottnál erősebb vagy gyengébb vérzés, fájdalmas görcsök, esetenként épp a vérzés elmaradása - ezek mind azt jelzik, hogy a szervezetünkben felborult a hormonok egyensúlya. Ilyenkor mindenképpen menjünk orvoshoz, különösen akkor, ha a tünetek tartósnak bizonyulnak.
Forrás: wellandgood.com